Autobus

Mladík ukradl z nádraží autobus! Nevěděl, jak řadit, zničil motor

Liberečtí kriminalisté vyšetřují velmi nezvyklou krádež. Z nádraží tam zatím neznámý mladík ukradl autobus. To podle odborníků není vůbec jednoduché, protože se startuje úplně jinak než osobní auto. S autobusem zloděj odjel směrem na Děčín, ale moc daleko nedojel, protože už kousek za Libercem zničil motor.

Je konec července, muž právě přichází k autobusu. Černé tričko, černé bermudy i boty. Kriminalisté hádají, že mu je kolem 25 let. Vylamuje dveře a vstupuje do kabiny.

"Velká záhada pro nás je, jak se mu autobus povedlo nastartovat. Musel jednak zmáčknout bateriový odpojovač, potom musel aktivovat klíček a protože jezdí na CNG, tak má tady ještě speciálně tlačítko na start," diví se ředitel ČSAD Liberec Martin Oumrt.

Osm minut mu trvá, než přijde na to, jak desetitunový kolos donutit k pohybu. "To nebyl odborník, protože skoro naboural dva autobusy, závoru prorazil a zhruba po třiceti kilometrech úplně zadřel motor. Tam měl zařazený první rychlostní stupeň a na něj jel. Neuměl řadit," prohlásil Oumrt.

 LIVE_STREAM

Mladý zloděj autobus odstavil na autobusové zastávce, jen deset kilometrů za Libercem ve směru na Děčín. Tady ho zaparkoval a pak odešel. "Z autobusu byla odcizena výdejna jízdenek s drobnou finanční hotovostí," doplnil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Související obsah

Pokladna sama o sobě je bezcenná. Patří k ní totiž ještě tiskárna a čtečka čipů. "Možná to byl profík, který to jenom maskoval, anebo to byl amatér, který měl hrozné štěstí," myslí si Oumrt.

Těžko říct, co chtěl mladík krádeží autobusu získat. Jestli neměl na taxíka, nebo nevydržel čekat na oficiální spoj, nebo to byla touha po dobrodružství, hloupá sázka či čin v drogovém opojení. Každopádně kriminalisté by s ním teď moc rádi mluvili. ČSAD Liberec po něm zůstala půlmilionová škoda.

Ivan Berka/epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz