Policie

Manželé pomohli policistům, pak se s nimi museli soudit o peníze

Manželé pomohli policistům, pak se s nimi museli soudit o peníze
Zdroj: Profimedia

Obrovské rozčarování zažili manželé Petr a Jaroslava W. ze Stříbra. Před třemi lety na policii oznámili, že v domě, který pronajímají, nájemníci nejspíš vyrábějí drogy. Po policejní razii ovšem manželé zažili šok.

Když policisté do zmíněného domu "vlítli", při zátahu poničili hned několik dveří. Majitelé domu to nepovažovali za problém, protože jim muži zákona tvrdili, že náklady na opravu samozřejmě uhradí.


Jenže to se podle deníku Právo nestalo. A Petr s Jaroslavou se tak s požadavkem o náhradu škody museli obrátit na soud. A ten jim nyní vyhověl.


Předseda soudního senátu Zdeněk Pulkrábek přitom při vynášení rozsudku jasně řekl, že policie za škody způsobené při zákroku zkrátka zodpovídá. A finanční kompenzace je jakousi protislužbou za to, že lidé s policisty spolupracují při potírání zločinu.


Petr W. přitom deníku řekl, že některé dveře podle něj policisté při domovních prohlídkách rozbili zbytečně. Prý stačilo zavolat, on by vzal klíče a kriminalistům otevřel. To se ovšem nestalo a účet za opravu dveří tak nabobtnal.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz