Salvador Dalí

Jsem Dalího dcera, tvrdila vědma. Už zná výsledky testů DNA

Slavný malíř Salvador Dalí není otcem 61leté Španělky a televizní věštkyně. Ta si sice vymohla u soudu exhumaci jeho ostatků, ale platné jí to stejně nic nebylo. Testy DNA nakonec příbuzenskou shodu nepotvrdily. Jmění v hodnotě několika miliard korun jí tak nepřipadne.

Naděje na život v blahobytu a luxusu se rozplynuly. Jednašedesátiletá Maria Pilar Abelová ke svému velkému zklamání zjistila, že není dcerou slavného malíře Salvadora Dalího. Silné pouto k němu přitom televizní věštkyně prý cítila pokaždé, když se s ním setkala.

"Viděla jsem ho několikrát. Díval se na mě pronikavým pohledem a já se dívala na něj. Věděl to," popsala španělská televizní věštkyně. Myšlenku jí vnukla její babička. Mariina matka se podle ní spustila v roce 1955 s tehdy ženatým Dalím. Aférka 25leté služebné a 51letého malíře neměla zůstat bez následků.

Maria romantickému příběhu uvěřila natolik, že si u soudu vymohla exhumaci Dalího ostatků a test otcovství. "Testy DNA prokázaly, že Pilar Abelová není Dalího dcerou. Není mezi nimi žádný příbuzenský vztah," uvedla v oficiálním prohlášení Nadace Salvadora Dalího.

Související obsah

Nad rozhodnutím soudu exhumovat ostatky světoznámého umělce odborníci od samého začátku kroutili hlavou. Dalí totiž prý kdysi sám řekl: "Jsem impotentní. Musíte být impotentní, aby se z vás stal velký malíř."

V případě pozitivního výsledku testů DNA by Abelová získala právo disponovat s malířovým majetkem v hodnotě astronomických osmi miliard korun. Se svou ruskou manželkou a múzou Galou nezplodil Salvador Dalí jediného potomka, a tak když v roce 1989 zemřel, připadlo pohádkové dědictví státu.

Ema Klementová/epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz