Miminko

Opilý otec usnul na gauči, pes zatím roztrhal miminko (†3 týdny)!

Opilý otec usnul na gauči, pes zatím roztrhal miminko (†3 týdny)!
Zdroj: facebook

Třítýdenní chlapeček zemřel hroznou smrtí, roztrhal ho rodinný pes. Malý teriér miminko napadl, když ho měl hlídat otec. Ten ale vypil osm plechovek piva a usnul na gauči. Celý útok prospal, probudil ho až křik partnerky, která přišla domů.

Byl to okamžik naprosté hrůzy. Maria Blacklinová ze Sunderlandu se vracela domů a těšila se na své čerstvě narozené miminko. Třítýdenního chlapečka ale našla v hrozném stavu, stěží dýchal. Na gauči přitom spal její partner Ryan Young spolu s teriérem Trickym. Píše o tom britský portál Daily Mirror.

Maria nechápala, co se stalo. Poslední hodiny strávila se svými rodiči, protože ten den jí zemřela babička a ona je chtěla utěšit. Malého Reggieho nechala v houpacím vajíčku pro miminka, měl ho hlídat jeho tatínek. Ten ale vypil osm plechovek piva a usnul hlubokým spánkem.

Menší pes, který běžně zůstával na zahradě a mohl jen do kuchyně, se dostal až do pokoje a chlapečka napadl. Maria popsala svůj návrat domů jako "horor". Syna našla v kaluži krve, byl celý modrý, ale ještě žil. I přesto mu záchranáři už nedokázali pomoci.

Hrůzný incident se udál v červnu 2015, až teď ale Ryana poslal soud do vězení. Při výslechu muž tvrdil, že nebyl opilý, jen unavený. Podle policistů, kteří na místo dorazili, z něj ale táhl alkohol a určitě byl opilý. Ryan ale odmítl dechovou zkoušku, a tak není jasné, kolik alkoholu měl v krvi.

Vyšetřovatelé uvedli, že miminko buď z kolíbky vypadlo, nebo ho vytáhl teriér. Podnětem mohly být chlapečkovy nekoordinované pohyby a to, že ho neznal. Rodina nikdy nezaregistrovala, že by byl pes agresivní. Podle kriminalistů mohl Ryan lehce útoku zabránit, ale za celých dvacet minut se nevzbudil.

Související obsah

U soudu Ryan plakal a podle své obhájkyně je naprosto zdrcený. "Chtěl by vrátit čas a přivést své dítě zpět, ale nemůže. Muselo to být hrozné, když nesl chlapečkovu rakev na jeho pohřbu. On už se sám odsoudil k doživotí," uvedla Caroline Goodwinová.

Soudce poslal Ryana na 21 měsíců do vězení a zakázal mu chovat psa po sedm let. "Jsem přesvědčen, že si nehlídal psa, protože byl pod vlivem alkoholu a sobecky se rozhodl pít i po náročném dni v práci," prohlásil soudce Tim Gittens.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Krátká zpráva

První případ omikronu hlásí i Spojené státy

USA jsou další zemí, kde byla potvrzena nákaza novou mutací koronaviru omikron. Nakaženým je plně očkovaný cestovatel, který se do Kalifornie vrátil z Jižní Afriky.

Píše se na Deník.cz