Znásilnění

Přiznal znásilnění a vraždu dívky (6). Vězni ho potrestali po svém!

Přiznal znásilnění a vraždu dívky (6). Vězni ho potrestali po svém!
Zdroj: Policie

Více než třicet let rodina netušila, co se stalo s šestiletou Kylie. Až letos se k jejímu znásilnění a vraždě přiznal 74letý muž. Když ho pak soud poslal do vazby, vězni vzali spravedlnost do vlastních rukou. Rozkrok mu opařili vařící vodou!

Šestiletá Kylie Mayburyová z australského Melbourne zmizela před dlouhými 33 lety, když ji matka poslala na nákup do nedalekého obchodu. Její tělo našli policisté ještě té samé noci - v kontejneru na odpadky. Pitva potvrdila, že dívku někdo zdrogoval, znásilnil a udusil.

Policie neměla jedinou stopu, která by ji dovedla k viníkovi. Nejdříve podezírala Kyliina strýce Marka, který v roce 1987 spáchal sebevraždu, to se ale neprokázalo. V 90. letech pak prověřovala Roberta Arthura Selby Lowea, který zavraždil jinou školačku z Melbourne, testy DNA to ale vyvrátily.

Odložený případ znovu kriminalisté otevřeli v roce 2014 a o dva roky později konečně dopadli Gregoryho Keitha Daviese. Usvědčil ho nový důkaz - sperma, které experti nalezli na Kyliiných kalhotkách. 74letý muž se letos v červnu přiznal, že Kylie znásilnil a zabil.

Související obsah

Soud poslal muže do vazební věznice a první líčení stanovil na 21. září. To se teď Daviesův obhájce snaží posunout. Násilníka totiž na konci července ve vězení potrestal jiný zločinec - do rozkroku mu vylil vařící vodu, píše portál Daily Mirror.

Davies podle svého advokáta utrpěl popáleniny na 15 procentech těla a stále leží v nemocnici. Soudce zatím o posunutí data nerozhodl, čeká, zda se vrahův stav zlepší. Kyliina rodina už si navíc koupila na stanovené datum letenky.

epa, TN.cz

K tématu Znásilnění

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz