Prevence

Jak se připravit na příchod podzimu? Tohle vám pomůže!

Jak se připravit na příchod podzimu? Tohle vám pomůže!
Zdroj: Thinkstockphotos

Nástup podzimu a babího léta nemusí být pro většinu lidí zrovna příjemný. Následkem kratších dnů a brzké tmy mohou být dokonce deprese nebo poruchy našeho imunitního systému. Na snadě je tedy otázka, jak toto období v pohodě zvládnout bez chmur a potíží?

Dbejte na ochranu imunity pomocí vitamínů!

A to nejlépe těch přírodně získaných. Jezte co nejvíce ovoce a zeleniny, pijte smoothie nápoje a ovocné koktejly. Navíc vitamín C kromě toho, že bojuje s viry, také zahání únavu, která může s příchodem podzimu také nastat.

Zelený čaj a borůvky

Tyto přírodní antioxidanty nejen skvěle chutnají, ale také pomáhají našemu organismu. Vaše tělo skvěle pročistí. Sušené borůvky mají navíc také skvělé účinky proti střevním potížím, které mohou při změně letního režimu na podzimní také nastat. 

Otevřete náruč voňavým bylinkám 

Nástup sychravých dnů může leckdy doprovázet špatná nálada. Aby nepříjemné naladění nebylo na vašem denním pořádku, je možné se bránit bylinkami. Mezi povzbuzující bylinky patří hlavně třezalka, kozlík lékařský, máta peprná a v neposlední řadě také meduňka, která nejenže výborně chutná, ale dokáže taky řádně povzbudit psychiku. 


Česnek a med - nepřekonatelná dvojice 

Pro podzimní a zimní dny svěřte slazení čaje, kávy a horkých nápojů výhradně medu. Tento všetranný pomocník, dokáže zahubit mikroorganismy a zabrání tak případnému prochladnutí a chřipce. Bývá tak stejně jako česnek nazýván přírodním antibiotikem. Dejte však pozor a med přidejte do čaje až po mírném vychladnutí nápoje. Při teplotě nad 50°C totiž ztrácí své léčebné účinky. 

Související obsah

Zvedněte si náladu!

A nakonec poslední a nejdůležitější rada. Když vám není úplně dobře, udělejte si alespoň malou radost. Zajděte si do kina, na nákupy, dobrou večeři nebo třeba na procházku. Pamatujte, že jak praví jedno známé přísloví: "Po každém dešti vyjde slunce." 

ten, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz