Zajímavosti

Takhle se zabydluje v pražské zoo nová lachtanice! VIDEO

V pražské zoo je jen pár dní a už spokojeně dovádí v bazénu. O kom je řeč? No přece o lachtanici Daisy, která se do zoo v pražské Troji přestěhovala začátkem tohoto týdne.

Nová obyvatelka pražské zoologické zahrady přicestovala v pondělí večer z dánské Jyllands Park Zoo. Po cestě si již odpočinula a začíná dovádět ve vnitřním bazénku. Podle pracovníků ZOO Praha se zdá, že tato lachtaní samička bude veselá a hravá a do skupiny lachtanů skvěle zapadne.

Související obsah

V expozici lachtanů pražské zoo se vůbec poslední dobou odehrávají velké změny. Nedávno ji opustil dvouletý samec Mamut, který odcestoval do německého Memlebenu. Jeho místo ale zaujalo mládě, které se narodilo 26. května a návštěvníci ho mohli ve venkovním bazénu poprvé spatřit v druhé polovině srpna.

Lachtani jsou savci přizpůsobení vodnímu životu. Na rozdíl od příbuzných tuleňů a mrožů se ale díky stavbě zadních končetin mohou poměrně obratně pohybovat i po souši. Jsou to tvorové společenští a díky tomu jsou častou atrakcí v zoologických zahradách i některých cirkusech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz