Houby

Neskutečný houbařský úlovek! Sousedé jen záviděli a zlobili se!

Houby rostou. A to nejen u nás, ale také u našich sousedů na Slovensku. Místní houbař ale z lesa přinesl něco, co vyvolalo pozdvižení v celé vesnici Litmanová na hranicích s Polskem.

"Na houby chodím pravidelně, v podstatě pořád po stejné cestě. A když jsem tam šel ráno, tak vidím, že vedle cesty je kopeček z listí, který tam nebývá. Odhrnul jsem listí a málem jsem omdlel,“ popsal svůj neskutečný nález úspěšný houbař. V listí totiž našel dvouapůlkilový hřib dubový. A nebyl to jeden hřib, ale celá rodina, která byla srostlá do "houbového sousoší“. O obřím úlovku informoval portál tvnoviny.sk.

Tento unikátní nález zastínil v obci Litmanová dokonce i ten den se konající svatbu. Všichni sousedé se museli na tento "úlovek přijít podívat“. Našli se ale i závistivci. "Jsem trochu rozzlobený, protože já jsem včera po tom rajóně chodil, ale našel jsem jen čtyři nebo pět hub. Chodí po mé cestě a já to neviděl, přitom zrak mám ještě dobrý. Tak říká se, že hloupí lidé mají štěstí, ale nevím, on není tak hloupý, nevypadá tak. Je to syn mé sestry,“ nechal se slyšet nahněvaný soused, kterého mrzelo, že kapitální houbu nenašel on sám.

Související obsah

Houbovou rodinku nakonec dostala darem maminka šťastného nálezce, která věděla, že za tento skvostný úlovek je třeba poděkovat litmanovské Panně Marii, která se prý kdysi na místní hoře Zvir zjevila. "Nevěřila jsem tomu, že může být taková houba,“ netajila své překvapení matka houbaře. A co s tímto krásným úlovkem nakonec bude? Pravděpodobně skončí ve vánoční zelňačce.

A co vy? Máte podobné úžasné úlovky? Pošlete nám fotky na mail zprávy@nova.cz. Děkujeme.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SEZÓNA JE TU! Přečtěte si 6 věcí o houbách, které jste určitě nevěděli, ale měli byste

Špatná zpráva pro chlapy: Na světě existují houby, které ženy přivádějí k orgasmu! Kde je najít?

hru, TN.cz

K tématu Houby

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz