KLDR

KLDR se vysmívá sankcím: "Náš jaderný program jen urychlí!"

KLDR se vysmívá sankcím: "Náš jaderný program jen urychlí!"
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Severní Korea varovala západní státy, aby na ni netlačily. Další sankce a tresty podle Pchjongjangu pouze urychlí jaderný program. Režim to prohlásil poté, co Rada bezpečnosti OSN schválila uvalení nejnovějších sankcí.

Severokorejskému režimu se nelíbí sankce, které se Rada bezpečnosti OSN rozhodla na KLDR uvalit po jejím nejnovějším jaderném testu. Pchjongjang se podle zpravodajského portálu BBC proti sankcím ostře ohradil a Západ varoval.

"Sankce jsou tím nejhorším, neetickým a nehumánním nepřátelským činem," citoval portál BBC prohlášení KLDR. "Intenzivní snahy Spojených států a jejich vazalů uvalit sankce a tlačit na KLDR jen zesílí naše práce na úplném dokončení státního jaderného arzenálu," stojí ve vyjádření.

Podle severokorejské agentury KCNA je smyslem sankcí "vyhladit severokorejský lid, systém a vládu". Nejnovější sankce omezují export textilu a dovoz ropy. Součástí je také zákaz vydávání nových pracovních povolení pro občany KLDR.

Rada bezpečnosti uvalila v polovině září na Severní Koreu sankce už podeváté za posledních deset let. Žádné z nich zatím KLDR od jaderného zbrojení neodradily, naopak testy raket ještě vystupňovaly.


Reportáž ze začátku září, kdy KLDR odpálila další raketu:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz