Vlak

Drážní inspekce řekla, kdo může za srážku vlaků. Hrozí jim 8 let

Proces s výpravčím a signalistou, kteří měli před dvěma lety podle žalobce zavinit srážku dvou vlaků u nádraží Horažďovice, dnes pokračuje u Okresního soudu v Klatovech. Při nehodě se zranily desítky lidí. Obhájci obou mužů tvrdí, že jejich klienti jsou nevinní.

Další stání začalo v úterý v devět hodin ráno u Okresního soudu v Klatovech. U soudu zazněly závěry vyšetřování Drážní inspekce. Podle nich je za nehodu z 4.srpna 2015 zodpovědný signalista.

Přehodil výhybku pod předposledním vagonem, zadní podvozek a poslední vagon jely proto po koleji, na které čekal druhý rychlík na povolení vjezdu do stanice Horažďovice-předměstí.

Do lokomotivy pak narazil předposlední vagon protijedoucího vlaku a poslední zůstal ležet téměř na boku. Drážní inspekce také poukázala na to, že pokyny, které dal výpravčí signalistovi, nebyly jednoznačné a tak za nehodu podle vyšetřování nese část viny i on.

Související obsah

Podle obhájců obou mužů jsou ale obvinění chybná, k celé situaci přispěla prý i náhoda, když se porouchal ukazatel, který upozorňuje výpravčího, že se blíží vlak. Obhájci také upozorňují na procesní nesrovnalosti, kvůli kterým před časem podali stížnost na státní žalobkyni, již viní z podjatosti.

V rychlících cestovalo asi dvě stě lidí z toho bylo padesát zraněných. Oběma obžalovaným mužům, výpravčímu i signalistovi, stále hrozí až osm let vězení.

vbo, Jana Fajfrová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz