Vlk

Horor na dovolené v Řecku: Turistku roztrhali divocí psi

Horor na dovolené v Řecku: Turistku roztrhali divocí psi
Zdroj: Profimedia

Řečtí policisté našli tělo dvaašedesátileté britské turistky Celie Hollingworthové, kterou na severovýchodě Řecka zřejmě zabila smečka divokých psů nebo vlků. Že ji napadla zvířata, telefonovala krátce před svou smrtí Celia své rodině. Podle policistů tomu utrpěná zranění odpovídají.

Celia zmizela minulý týden ve čtvrtek. Během dne se nechala odvézt taxíkem z pensionu ve vesničce Maroneia na nedaleké archeologické naleziště. Zpátky se rozhodla Celia jít pěšky podél silnice. Pak se ale stalo něco hrozného.

Podle webu Daily Mirror volala zoufalá žena rodině, že je zraněná a že ji napadla smečka divokých psů. Záchranáři našli tělo o dva dny později. Podle všeho Celii skutečně zabily psovité šelmy.

Koroner Nikolaos Kifinidis, kterého oslovil deník The Times, je ale přesvědčený, že zranění nezpůsobili psi. "Vypadá to, že na ni zaútočila jiná divoká zvířata, zřejmě smečka vlků nebo šakalů," je přesvědčený Kifinidis.

Deník Daily Mirror uvedl, že v Řecku žije přes milion toulavých psů, v zalesněných oblastech jsou ale běžní i vlci.

Související obsah

Sousedé popisují zabitou ženu jako milou a přátelskou osobu. "Byla to tichá žena, která vždy dělala něco pro ostatní," uvedl třeba čtyřiasedmdesátiletý Alan Clifford. "O spoustě lidí můžete říct, že jsou hodní a přátelští, ale za Celií stála práce, která to dokazuje," dodal Clifford.

Britská policie uvedla, že s vyšetřování smrti dvaašedesátileté turistky pomáhá řeckým kolegům a nejbližším příbuzným zemřelé ženy poskytuje psychologickou podporu.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz