Upálení

Na Novém Zélandu se upálil Čech Zdeněk (60)! Nevídal své děti

Na Novém Zélandu se upálil Čech Zdeněk (60)! Nevídal své děti
Zdroj: Profimedia

Na Novém Zélandu se upálil šedesátiletý Čech! Zdeněk Hanzlík spáchal sebevraždu před budovou parlamentu ve Wellingtonu - podle přátel kvůli tomu, že mu bývalá manželka zakazovala vídat děti.

V minulých dnech byl Zdeněk Hanzlík často vidět před budovami různých soudů v novozélanském Wellingtonu. S několika plakáty protestoval proti soudcům, kteří ho údajně neposlouchali, když žádal o obnovu svého procesu, píše tamní portál The Stuff.

Podle Zdeňkových přátel se jeho manželka po rozvodu přestěhovala do Japonska a Čech tak ztratil veškerý kontakt s dětmi. "V Íránu se kamenují matky, na Novém Zélandu otcové," stálo na jednom z Hanzlíkových plakátů. Země měla podle něj příliš mnoho pravidel.

Před budovou parlamentu se zapálil minulý týden ve čtvrtek. Záchranáři ho převezli do nemocnice, po několika hodinách ale podlehl vážným zraněním.

Zdeněk Hanzlík se podle novozélanských médií narodil v Československu před šedesáti lety. V roce 1987 emigroval do Velké Británie, poté na Nový Zéland. Žil ve městě Rotorua, kde pracoval jako automechanik.

"Byl to hrozně milý chlapík, proto to byl pro nás takový šok. Je to škoda, že tak úžasný muž odešel," popsala jeho sousedka Lee-Ann. "Neznala jsem ho tak dobře, byl to prostě Sid. Ale vždycky se nezapomněl zeptat, jak se mám," dodala.

Související obsah

"Často mluvil o své rodině a ztrátě, kterou cítil, když se s nimi nemohl vídat," řekl Zdeňkův kamarád Karl Pearce. "Byl hrozně frustrovaný, nikdo ho neposlouchal. Neměl nic proti své exmanželce, chtěl jen vídat své děti," doplnil.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz