Rozhovor

KSČM by šla podle Dolejše do koalice jen kvůli programu

KSČM by šla podle Dolejše do koalice jen kvůli programu
Zdroj: Profimedia

Před čtyřmi lety se nahlas mluvilo o tom, že na jejich hlasech bude stát menšinová vláda ČSSD. Voliči nakonec rozhodli jinak a komunisté se museli spokojit s pozicí nejsilnější opoziční strany. Na otázky čtenářů odpovídal místopředseda KSČM Jiří Dolejš, řešili se hlavně možné koalice i program strany.

Dalším z hostů předvolebních chatů s čelními představiteli politických stran byl místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Na začátku léta komunisté v předvolebních průzkumech předběhli ČSSD a posunuli se na druhou příčku, podle posledních průzkumů ČSSD ale propad preferencí zastavila a na 2. příčku se vrátili sociální demokraté.

Jaký výsledek by KSČM považovala za úspěch? A věří komunisté, že se po volbách podaří prolomit tabu, které pro většinu stran spolupráce s nimi představuje? I na to jste se mohli ptát místopředsedy strany Jiřího Dolejše.

Jiří Dolejš se narodil v lednu 1961 v Praze. Absolvoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické. Na té pak učil. Před revolucí pracoval v Prognostickém ústavu. Do KSČ vstoupil v lednu 1989, po revoluci zůstal komunistům věrný a v roce 1994 byl poprvé zvolen do zastupitelstva Hlavního města Praha.

Související obsah

Poslancem se poprvé stav v roce 2002, mandát od té doby vždy obhájil. Před čtyřmi lety v Praze přeskočil i jedničku kandidátky Martu Semelovou. Ve straně představuje reformní proud, který je třeba vstřícnější k vládní spolupráci ČSSD a KSČM. Distancoval se třeba od prohlášení Svazu mladých komunistů k úmrtí Václav aHavla. V letech 1999 až 2002 a pak znovu od roku 2012 je místopředsedou strany.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz