Policista

Hnus na policii: "Zbili mě a znásilnili obuškem," tvrdí René!

Hnus na policii: "Zbili mě a znásilnili obuškem," tvrdí René!
Zdroj: Thinkstockphotos

Sedmnáctiletý René se nedokáže vzpamatovat z traumatu, které utrpěl na policejní stanici. Mladík tvrdí, že policisté nejdříve zbili jeho i kamarády. Chlapce pak měli obuškem dokonce znásilnit!

Parta slovenských kamarádů vyrazila před dvěma týdny večer ven. Po několika skleničkách se ale nepohodli a začali se prát. Jeden ze svědků zavolal policii, která rozhádané mladíky převezla k výslechu na policejní stanici ve Strážském. Každého z nich zavřeli do jiné místnosti, píše portál cas.sk.

"Nejdřív mě začali bít. Dávali mi facky. Mlátili mě všelijak pendrekem, i do ledvin. Musel jsem se přiznat i k tomu, co jsem neudělal," tvrdí René. To nejhorší ale mělo teprve přijít. "Svlékli mě. Mlátili mě po zadku obuškem a asi za 10 minut dal jeden z nich na pendrek nějaký gel," naznačil mladík.

Obušek mu údajně policisté strčili do análního otvoru a ptali se, jestli se mu to líbí. "Křičel jsem, že ne, ale oni mi začali mlátit hlavou o stůl, tak jsem musel říct, že ano," doplnil sedmnáctiletý Slovák. Pak ho muži zákona údajně nechali přecházet po chodbě sem tam a různě se mu vysmívali.

Nechutný příběh potvrdili i Reného kamarádi. Osmnáctiletého Igora prý strážníci také zbili, šestnáctiletý Tomáš zase tvrdí, že viděl, jak mladíka znásilňují obuškem. "Byl v místnosti naproti, hrozně křičel, tak jsem tam nakouknul. Jeden policajt mu držel ruce, další vzal obušek a strčil mu ho tam," popsal Tomáš.

Související obsah

Rodiny chlapců jsou naprosto šokované. "René se celý třásl, když přišel. Nejdřív říkal, že ho jen bili. Ale měl černá ústa, obušek mu strkali i tam. Hned jsem s ním zajela na pohotovost, kde ho vyšetřili. Teď nespí, bojí se jít ven, bojí se hrát fotbal, kdyby náhodou zase přijeli policajti," říká jeho matka.

Případem už se zabývá slovenská inspekce bezpečnostních sborů. "Dne 15. září jsme obdrželi informaci, resp. podnět v souvislosti s možným podezřením na protiprávní jednání příslušníků policejního sboru," potvrdil Martin Wäldl, mluvčí policejního prezidia.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz