Nehoda

Řidič narazil do jedoucího vlaku, z vraku auta ho museli vyprostit

Šofér volva narazil ve středu v noci na Nymbursku na železničním přejezdu do jedoucího nákladního vlaku. Ten auto odhodil a převrátil na střechu, řidiče museli vyprostit hasiči a s těžkým zraněním ho do nemocnice dopravil vrtulník.

Neobvyklá nehoda se stala před 23. hodinou na silnici mezi obcemi Straky a Krchleby na přejezdu bez závor se světelnou a zvukovou výstražnou signalizací.

Řidič volva s bulharskou značkou vjel na rovné silnici na přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl nákladní vlak zhruba osmdesátikilometrovou rychlostí. Narazil do dvacátého vagonu.

Vlak auto odhodil mimo trať, kde skončilo převrácené na střeše. Strojvůdce neměl šanci nehodu zaregistrovat a pokračoval dál. O srážce se dozvěděl až v Nymburce, kde ho zastavili a zkontrolovali poškození vagonu.

Pomoc posádce auta přivolali kolemjedoucí. Řidič zůstal s těžkým zraněním zaklíněný ve vozidle a museli ho vyprostit hasiči. Do nemocnice ho transportoval záchranářský vrtulník. Spolujezdec na tom byl o něco lépe a odvezla ho sanitka.

Související obsah

Okolnosti nehody prověřují dopravní policisté. Výstražná signalizace byla podle drážních zaměstnanců v době nehody v provozu. Dechovou zkoušku na alkohol nemohl řidič kvůli zranění podstoupit, čekal ho odběr krve v nemocnici. V převráceném autě se mimo jiné našlo nemálo rozbitých lahví od piva.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz