Zahraničí

Nebezpečné sušenky s fipronilem ze Slovenska byly i v Česku

Sušenky ze slovenských pekáren v Liptovském Hrádku, které obsahovaly toxický fipronil, byly na pultech obchodů i v České republice. Nadlimitní dávky jedovatého insekticidu odhalila slovenská veterinární správa ve vaječné směsi, která se do sušenek přidává.

Slovenské pekárny v Liptovském Hrádku mají na internetových stránkách uvedeny mezi svými obchodními partnery i ty české. Především jde o větší řetězce.

Ty, se kterými se nám dnes podařilo spojit, potvrdily, že slovenské sušenky, které měly obsahovat jedovatý fipronil ze svých obchodů na žádost dodavatele už kompletně stáhly, jiné zase mají čestné prohlášení dodavatele, že šarže sušenek s fipronilem k nim nebyly vůbec distribuovány.

Jedovatý fipronil se do slovenských cukrovinek dostal ze sušené vaječné hmoty vyrobené na Slovensku z vajec dodaných z Polska. Pekárny vaječnou směs přidávají zhruba do třech desítek sušenek. Podle výrobce se do nich ale přidává této vaječné směsi jen velmi malé množství.

Související obsah

Pekárny ve svém vyjádření prohlašují, že všechny výrobky, u kterých hrozilo, že obsahovaly fipronil, už z trhu stáhly a nahrazují je novou produkcí.
 

Martina Kuzdasová/klma, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz