Vlak

VIDEO: Autobus uvězní závory na přejezdu, pak se vyřítí pendolino!

Polská policie zveřejnila odstrašující video z nehody autobusu s pendolinem. Řidič ignoroval blikající červenou a vjel na přejezd, kde ho uvěznily závory. Zadní částí zůstal v kolejišti, a tak cestující raději utekli ven. Naštěstí - jen o vteřinu později kolem projel rychlík!

Nehodu, která se stala na předměstí Varšavy Nowy Dwór Mazowiecki v úterý, zaznamenaly bezpečnostní kamery ze dvou úhlů. V polských médiích se ale záběry objevily až teď. Jasně ukazují, že řidič autobusu vjel na přejezd, přestože blikala výstražná světla a závory už se spouštěly dolů, píše portál TVN24.

Závory autobus uvěznily na přejezdu. Řidič popojel nejdál, co to šlo, zadní část autobusu ale stále zůstala v kolejišti. Muž proto vystoupí, vůz obejde a snaží se závoru nadzvednout. To se mu ale příliš nedaří, a tak se alespoň snaží zamávat a zakřičet na přijíždějící vlak.

Zároveň zřejmě křičí také na cestující v autobuse, aby vystoupili. Strojvůdce už ale nemá šanci zastavit, a tak zadní část autobusu "škrtne" v plné rychlosti. Málem navíc srazí i šoféra, který gestikuluje přímo v kolejišti.

Související obsah

Pendolino pak zůstane stát na přejezdu. Od prvního záběru na autobus a nehody, příjezdu hasičů i dalších záchranářských složek uběhnou asi čtyři minuty. V autobuse bylo v té době 40 cestujících, ve vlaku 210. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÉ ZÁBĚRY: Dítě vypadlo za jízdy ze zadní sedačky auta! To co se stalo pak, bylo mnohem horší

Záběry těsně před smrtí: Nevěsta zahynula při cestě na obřad v helikoptéře! VIDEO

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz