Koření

KOŘENÍ: Roztančený pohřeb v Ghaně

Loučení se zesnulým doprovázejí slzy, nářek a hluboký smutek. Smích a radost na pohřbech nemají místo snad nikde na světě. Změnit se to rozhodl pracovník pohřební služby, který poslední rozloučení pojímá opravdu netradičně. Spolu se třemi kolegy tančí s rakví na ramenou. Jak takový roztančený pohřeb vypadá, zjistíme v Ghaně.

Netradiční veselé pohřby se pomalu šíří po celé Ghaně. Jen v metropoli Akře už se jimi živí čtyři firmy a další se o to snaží.

Být nejlepší je jedinou možností, jak obstát. Zakladatel Benjamin to dobře ví stejně jako to, že se musí držet základní myšlenky, se kterou do toho šel. " Lidé už nechtějí na pohřbech plakat, tak prostě plakat nebudou. My je naší choreografií rozveselíme. Odezvu máme skvělou, protože neustále slyšíme: to co děláte je skvělé, protože jste nás rozesmáli."

Související obsahJak to tak vypadá, rozesmáté pohřby jako z diskotéky jen tak z ulic Ghany nezmizí. Nezbývá než doufat, že Benjamina jednoho dne nenapadne, že vyndat nebožtíka z rakve a zapojit ho do choreografie není vůbec špatný nápad.

Další reportáže z Koření najdete ZDE.

TN.cz/vem

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz