Anorexie

Julie trpěla anorexií. Aby nemusela jíst, schovávala si jídlo do uší

Julie trpěla anorexií. Aby nemusela jíst, schovávala si jídlo do uší
Zdroj: pictame.com

Nejhorším stupněm anorexie trpěla Julia Janssenová (24) z Curychu. Když byla hospitalizována, vážila pouhých 32 kilogramů. Jídlo si schovávala do uší a máslo si vtírala do vlasů, aby jej nemusela jíst.

Terapeuté ji označili za jeden z nejhorších případů anorexie, který kdy viděli. Když jí bylo nejhůř, bála se Julia i napít vody. Jindy se zase jídla nedotkla ani rukou, bála se, že by jej mohla absorbovat kůží.

Ztratila téměř všechny vlasy a jednoduché věci, jako sprchování, jí trvaly i několik hodin. Byla příliš vyčerpaná. Omdlévala i několikrát za den a její rty a prsty byly promodralé, i když na sobě měla několik vrstev oblečení.

Vše zašlo tak daleko, že Julia nezvládala kontrolovat svůj močový měchýř a po celém těla se jí začaly tvořit otevřené rány, které se nehojily. Její kůže byla tenčí než papír.

Od počátku léčby sice přibrala deset kilogramů, ale to ovšem ještě neznamená, že má vyhráno. "Jsem ve fázi zotavování a je to velmi zmatené období. Tvrdě jsem dřela, abych nabrala a vypadám mnohem zdravěji. Ale moje mysl se s tím ještě stále nevyrovnala," uvedla Julia pro Daily Mail.

Julia se stále nemůže vyrovnat s vlastním odrazem v zrcadle, ale už si nepřipadá nemocná. "Někdy lidé vypadají zdravě, ale v jejich mysli je všechno jinak," tvrdí Julia.

První potíže se u Janssenové objevily, když jí bylo 13 let. O tři roky později jí byla diagnostikována anorexie. Děsila ji představa, že přibere pouhý gram. Někdy dokonce vstala uprostřed noci a cvičila i několik hodin, aniž by před tím pozřela něco k jídlu.

Související obsah

Julia přiznala, že se dnes stydí za to, co kvůli své nemoci dělala. Lékaři jí řekli, že kdykoliv mohla zemřít na selhání srdce. Dnes konzumuje tři tisíce kalorií denně, aby se dostala na normální váhu.

"Věděla jsem, že když se sebou něco neudělám, zemřu. Znám spoustu dívek a žen, které s touto nemocí bojovaly roky a dnes žijí šťastný život. Kdyby můj příběh měl inspirovat jedinou dívku, která trpí stejnou nemocí, budu šťastná," dodala na závěr Julia.

kik, TN.cz

K tématu Anorexie

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz