APLIKACE TN.CZ
Sexuolog

Sexuolog Weiss u soudu: Rodina obětí po něm chce 20 milionů

Dvacet milionů korun jako odškodnění požaduje zmocněnec rodiny obětí po sexuologovi Petru Weissovi. Ten loni v září boural nedaleko Rynárce na Pelhřimovsku. Při nehodě zemřel 55letý muž a jeho 25letá dcera. Tragickou havárii ve středu ráno začal projednávat soud.

Soudce po poledni jednání ukončil a odročil na 18. října, kdy mají zaznít závěrečné řeči a následně zaznít rozsudek.
 

Weiss u pelhřimovského okresního soudu čelí obvinění hned ze dvou trestných činů - usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí mu až šest let vězení.

Soud začal v Pelhřimově o půl deváté ráno. Státní zástupce v úvodu popsal následky nehody i zranění účastníků. Poté přišel na řadu výslech sexuologa. Ten řekl, stejně jako už několikrát v minulosti, že si na srážku nepamatuje. Uvedl také, že po nehodě nabídl rodině 250 tisíc korun, částku ale nepřijala.

Weiss v době nehody mířil na svou chalupu u Počátek na Vysočině. Jel ale trasou, kterou dobře neznal. Podle vyšetřovatelů se za volantem svého jaguáru nevěnoval dostatečně řízení a nepřizpůsobil rychlost.

Související obsah

Vjel do protisměru, kde se čelně srazil s Fordem. V autě v té chvíli seděli rodiče s dcerou. Muž zemřel na místě, jeho dcera o dva dny později v nemocnici. S vážnými zraněními skončila v nemocnici i matka.

mom, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz