Zranění

Muži vypadl z vozíku za autem syn (1,5), ani si toho nevšiml

Muži vypadl z vozíku za autem syn (1,5), ani si toho nevšiml
Zdroj: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Na silnici na Klatovsku našel chodec v pondělí teprve dvacetiměsíčního poraněného chlapce. Policie pak zjistila, že batole pravděpodobně spadlo z přívěsného vozíku. Vezl ho jeho otec a že syna ztratil, si vůbec nevšiml. Dítě skončilo v nemocnici.

Chlapeček ležel na silnici u Kolince jen kousek od místa, odkud jeho otec i s přívěsným vozíkem autem odjížděl. Toho, že se batole vozíku chytilo, si podle policie nevšiml a jel dál.

Chlapec z vozíku spadl a zůstal ležet na silnici. Brečel a tak si ho všiml kolemjdoucí. Ten také přivolal pomoc. Do nemocnice chlapečka odvezl záchranářský vrtulník.

"Při příjezdu záchranářů bylo dítě při vědomí, komunikovalo, a nebylo bezprostředně ohroženo na životě. Dítě jsme na místě ošetřili, pak bylo letecky přepraveno do Fakultní nemocnice na urgentní příjem," uvedl mluvčí záchranky Martin Brejcha.

Podobné případy ale mívají i tragické následky. Například na Sušicku loni na jaře srazila žena autem dvouletého syna. Nehoda se stala na dvoře rodinného domu. Řidička se otáčela a bokem auta dítě srazila. Chlapec zemřel v nemocnici.

Související obsah

Další případ se stal loni v Havířově. Řidič na parkovišti při couvání srazil roční dítě, které stálo vedle matky s babičkou. Záchranáři se ho snažili bezmála hodinu resuscitovat. Bohužel marně.

Policie okolnosti pondělní nehody z Klatovska dál vyšetřuje. Musí zjistit, zda 26letý otec malého chlapečka nepochybil nebo zda nezanedbal svoje povinnosti.

pez, Vlastimil Hromíř, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz