Nález

Záhada pokračuje: Policie našla hlavu a nohy novinářky z ponorky!

Dánská policie našla hlavu a nohy švédské novinářky Kim Wallové. Už dříve objevili torzo jejího těla. Žena v srpnu záhadně zemřela v ponorce vynálezce Petera Madsena, kterého kriminalisté viní z její vraždy.

Nález hlavy a nohou švédské žurnalistky oznámila dánská policie v sobotu dopoledne, části těla objevila v pátek. Na lebce Kim Wallové neobjevili policejní lékaři žádné fraktury, uvedl policejní mluvčí na konferenci v Kodani. Píše o tom portál The Telegraph.

Novinářka zmizela za záhadných okolností na začátku srpna. Naposledy se chystala na rozhovor s dánským vynálezcem Peterem Madsenem, do jehož amatérsky postavené ponorky také nastoupila. Poté už moře vyplavilo jen torzo jejího těla.

Policie obvinila kontroverzního vynálezce z vraždy. Na jejím těle objevila 15 bodných ran. Podle hlavní vyšetřovací verze Madsen Wallovou zabil mezi 10. a 11. srpnem, poté oddělil hlavu, údy, torzo a její oblečení. Nasoukal je do pytlů, které pak zatížil, aby klesly na dno moře.

Související obsah

Madsen naproti tomu tvrdí, že dívka zemřela při nešťastné nehodě. Měl ji zabít těžký poklop ponorky, který na ni spadl. V šoku pak údajně její tělo vyhodil do moře a ponorku nechal ztroskotat. Soud ho zatím drží ve vazbě.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz