Dálnice

Na D1 začalo bourání billboardů. Majitelé zkusili další trik

U dálnice D1 dnes Ředitelství silnic a dálnic začalo likvidovat prvních 14 billboardů. Odstraňování začne na základě rozhodnutí Ministerstva dopravy.

Reklamní poutače nesmí být v ochranném pásmu dálnic a silnic 1. třídy už od 1. září, tedy 250 metro od komunikace. Proto Ředitelství silnic a dálnic přistoupilo k radikálnímu kroku a začalo billboardy odstraňovat.

Prvních 14 poutačů by mělo být odstraněno dnes z dálnice D1. "Příkaz k odstranění nelegálních reklamních ploch vydalo ministerstvo dopravy," uvedl mluvčí ředitelství silnic a dálnic.

Na některých billboardech se během noci objevily směrové ukazatele k odpočívadlům nebo benzínovým pumpám. Ty mají ze zákona výjimku. I přesto ŘSD billboardy odstraní.

Ředitelství silnic a dálnic napočítalo kolem dálnic a silnic 1. třídy na tři tisíce nelegálních billboardů, které postupně všechny odstraní a náklady potom bude vymáhat po vlastnících.

U silnic prvních tříd potom tyto plochy spravují hlavně kraje, které odstraňování už také řeší. Většinou odbory dopravy krajů obesílají majitele těchto nezákoných ploch, které se snaží zakázanou reklamu co nejdříve odstranit.

Jak vypadá taková likvidace obřích billboardů na dálnici dé jedna uvidíte večer v televizních novinách o půl osmé.

Nikol Slancová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz