Zvířátka v ZOO

To jste ještě neviděli! V brněnské zoo stěhovali anakondy! VIDEO

V brněnské zoologické zahradě vybudovali nové terárium pro anakondy. Jak probíhal přesun těchto obrovitých hadů ze staré expozice do nové, se můžete podívat v unikátním videu!

Tři anakondy velké mají v nové expozici větší vodní plochu, vyhřívaný kamenný blok a vodopád. Podle pracovníků zoo proběhl přesun velmi rychle a bez problémů. Všechny anakondy při přesunu také změřili a zvážili.

Největší samice váží 58,5 kg a měří 4,5 m, druhá samice má 34,1 kg a měří 3,4 m a samec je dlouhý 2,65 m a váží 18 kg. Jsou to sourozenci, kteří se narodili v roce 2002. Zoo Brno je v roce 2004 odkoupila od soukromníka, tehdy měli asi 1,5 metru.

Související obsah

Původní expozice měla 4,5 metrů čtverečních, v novém teráriu mohou tito plazi využít prostor asi 17 m². Jeho výstavba stála zoologickou zahradu přes milion korun. "Anakonda velká je škrtič, obývá sever Jižní Ameriky a většinu života tráví ve vodě (jezera, slepá ramena velkých řek), která nadnáší její mohutné tělo. Je překvapivě rychlý a obratný plavec. Loví ze zálohy, většinou z vody, ale dokáže i dobře šplhat," říká kurátor chovu plazů Petr Šrámek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz