Zahraničí

Bombardéry USA přeletěly přes Korejský poloostrov, KLDR mlčí

Bombardéry USA přeletěly přes Korejský poloostrov, KLDR mlčí
Zdroj: ČTK

Dva bombardéry Spojených států přeletěly v úterý večer v rámci společného cvičení s Jižní Koreou přes Korejský poloostrov. I přes velmi napjatou situaci mezi USA a KLDR zatím první noční přelet nevyvolal žádnou reakci, KLDR předtím hrozila, že sestřelí americké letouny i mimo její vzdušný prostor.

Nadzvukové strategické bombardéry B-1B vzlétly ze základny v Guamu, v rámci společného cvičení se k nim připojily dvě jihokorejské stíhačky F-15K, uvádí portál BBC. Letka vstoupila do vzdušného prostoru Jižní Koreje, pak odpálila několik střel na cvičné cíle u pobřeží.

Následoval přelet přes poloostrov a cvičení nad Žlutým mořem, které pokračovalo až do pozdních nočních hodin.

Společné cvičení se konalo v době krize mezi Spojenými státy a KLDR, reakce Pchjongjangu zatím nepřišla. KLDR předtím oznámila, že prý prezident Donald Trump svými výroky vyhlásil severokorejskému režimu válku, díky čemuž si vyhradila právo sestřelit americké letouny i mimo vzdušný prostor KLDR.

Související obsah

Ministr zahraničí KLDR Ri Yong-ho výhrůžkou na sestřelování amerických letadel s největší pravděpodobností reagoval na incident, kdy vojenské letouny USA prolétly kolem severokorejského pobřeží.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz