Domácí

Po másle přichází na řadu kapři, na Vánoce si nejspíš připlatíme

S podzimem nastává i období výlovů rybníků. Letos se rybáři shodují, že množství ani velikost úlovků nebudou nijak valné. Za kapry na Vánoce si tak nejspíš připlatíme.

Na radost z přeplněných kádí mohou mistři Petrova cechu v mnoha revírech letos zapomenout. Kvůli rozmarům počasí museli na některých místech republiky výlovy dokonce zrušit.

"V letošním roce nás trápilo sucho, kvůli tomu budou i přírůstky nižší," shrnul David Hlaváč ze společnosti Blatenská ryba.

Realitu už znají na Strakonicku, kde začali s výlovem Velkorojického rybníka. Přestože z vody vytáhnou asi 70 tun kaprů, tolstolobiků, candátů, štik a sumců, produkci ryb čekali větší. A podobná situace bude v řadě dalších revírů, což se asi po deseti letech projeví na cenách ryb. Nejen na sádkách.

"Uvidíme, jak nám dopadnou výlovy, přinejhorším se bude zdražovat řádově o jednu nebo dvě koruny na kile," doplnil Hlaváč.

Související obsah

"Ty vánoční ceny, ty se pravidelně tvoří až po slovení rybníku, což je někdy v měsíci, v konci měsíce listopadu," uvedl Josef Malecha z Rybářství Třeboň.

Přestože cenu ovlivňují marže prodejců, u stánků letos počítejme s pěti až sedmiprocentním zdražením. Za tříkilogramového kapra bychom tak měli zaplatit necelých tři sta korun.
 

MK/Zdeněk Čík/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz