Kočárek

Děsivé VIDEO: Tohle se stane, když necháte kočárek bez dozoru!

Bezpečnostní kamera na nádraží zachytila děsivý okamžik, který mohl skončit tragédií. Kočárek, který zůstal na nástupišti bez dohledu, vítr z přijíždějícího vlaku odvál až do kolejiště.

Britské úřady zveřejnily hrůzostrašné záběry z nádraží v anglickém Nuneatonu jako varování pro rodiče. Ukazuje, jak málo stačí k neštěstí, které může vést až ke smrti dítěte, píše portál The Sun. Vítr z přijíždějícího vlaku totiž bývá opravdu silný.

Na videu je vidět maminka, která stojí na nástupišti s dítětem v náručí. Kočárek nechala zjevně nezabržděný a vůbec si ho nevšímala. Jakmile se otočila, rozjel se kvůli větru přímo do kolejiště, kde se srazil s rychle jedoucím vlakem.

Náraz vypadal opravdu hororově, v kočárku ale naštěstí zrovna nebylo žádné miminko. I přesto se rozhodla tamní drážní inspekce na problém upozornit - příště totiž nemusí být vozík prázdný.

Související obsah

"Nejlepší způsob, jak ochránit sebe, své děti i majetek, je stále kočárek držet, případně použít brzdu. Víme, že každý, kdo se stará o dítě, nemůže sledovat všechno, ale tohle je opravdu důležité," uvedl mluvčí inspekce.

ČTĚTE TAKÉ:

Zakrýváte kočárek před sluncem plenou? Své dítě tím nevědomky OHROŽUJETE
Pomoc, hlídám! Návod, jak zabavit malého prcka

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz