Lidl

Lidl znovu smazal kříže a Češi zuří: Chtějí bojkotovat nákupy

Lidl znovu smazal kříže a Češi zuří: Chtějí bojkotovat nákupy
Zdroj: Profimedia

Německý obchodní řetězec Lidl si znovu vykoledoval vlnu kritiky. A důvod je stejný jako přibližně před měsícem – v reklamních letácích znovu chyběly kříže na kostelech. Čechům už pomalu dochází s Lidlem trpělivost a hrozí dokonce bojkotem nákupů v tomto řetězci.

Lidl opět čelí skandálu, tentokrát kvůli akčním plakátům na tzv. Italský týden, který startuje 16. října. V italské obci Camporosso na něj lákali plakátem s fotografií kostela v Dolceacqua, který se nachází v jiné části Itálie. A znovu bez křížů!

Řetězec na chybějící kříže upozornil rozhořčený starosta Dolceacqua. Lidl ale tvrdí, že šlo pouze o nedorozumění. Snímek prý dostaly z fotografické databáze a grafici si nevšimli, že na kostele chybí kříž. Šlo prý tedy čistě o nepozornost a ne o žádnou marketingovou strategii. Obrázek už byl odstraněn. Informovala o tom agentura DPA.

Lidl podobné kritice čelil už začátkem září. Při přípravě fotografií k akci Řecký týden totiž ze střech řeckých kostelů na ostrově Santorini také odstranil kříže. Pražský arcibiskup Dominik Duka tehdy poslal otevřený dopis řeckému velvyslanci, kde jeho zemi vyjádřil podporu. Ministr zemědělství Marian Jurečka dokonce na svém facebookovém profilu napsal, že by zákazníci měli zvážit bojkot.

A k tomu teď možná vážně dojde. Českým zákazníkům totiž s Lidlem pomalu ale jistě dochází trpělivost – a to i přesto, že u nás leták na Italský týden s vymazanými kříži vůbec nebyl!

Související obsah

"Jak se Lidl postaví opět k tomu, že maže kříže na kostelech? Zase se omluvíte a jede se dál?" rozčilovala se na facebooku českého Lidlu Veronika. "Jedná se o případ, který je aktuální v Itálii. Italský Lidl se k němu již oficiálně vyjádřil. Nám tedy nepřísluší jej dále komentovat, neboť se jedná o událost, která se týká pouze Lidlu Itálie," zněla odpověď zástupců řetězce.

Zdroj: Profimedia

Jenže ani to zákazníky neuklidnilo. "Opakovat něco, co už bylo společností (myslím občanskou) odsouzeno - tedy být nábožensky neutrální a zas umazat kříže. Aby to nedopadlo muslimskou peticí, že každý kostel musí s křížem dolů. To je Lidl tak na hlavu, že neumí použít skutečně neutrální fotku třeba Kolosea v Římě. Z tohohle se už opravdu nevykecáte, že jste nábožensky neutrální, ale jste nábožensky zaujatí," vzkázal Lidlu Miloš.

"Xindl z Lidlu zase maže kříže, od poslední aféry chodím jinam a vůbec mi váš obchod nechybí," popsal Josef, proč nakupuje v jiných prodejnách. "Vyzývám všechny myslící Evropany, "bojkotujte nákupy v Lidlu". Jde to, sám jsem toho příkladem já a x mých přátel a známých. Lidl si nezaslouží své místo v Evropě, nechť se přestěhuje na Blízký východ,“ vyzval Jiří.

ČTĚTE TAKÉ:

„Slušní Češi“ se ozvali: Po incidentu s černochem v letáku je pobouřila fotka IKEY! To myslejí vážně?

Průvodce rokem v supermarketu: Kdy je která zelenina nejlevnější?
Nenechte se v obchodě nachytat: Tohle jsou triky supermarketů!

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz