Pátek třináctého

Je pátek třináctého smolný den? Věštkyně řekla, proč se bojíme

Je pátek třináctého smolný den? Věštkyně řekla, proč se bojíme
Zdroj: TN.cz

Lidé věří, že je pátek třináctého nešťastným dnem již odedávna. Pro někoho jsou to pověry, někdo naopak změní trasu, pokud mu přes cestu ten den přeběhne černá kočka. Odbornice prozradila, jak to s tímto magickým dnem ve skutečnosti je a jestli se opravdu máme čeho bát.

Z historického hlediska není jasné, jak se z pátku třináctého stal nešťastný den. "Pravděpodobně se někomu stalo něco špatného, a tak si to spojil a rozšířil tuto pověru. Podle mě si to lidé vsugerovali," uvedla věštkyně Helen Silvan.

"Já osobně číslo třináct miluji, má pro mě silný význam, především kvůli silné energii. Naopak se jedná o šťastné číslo, které přináší úlevu a pomoc od problémů," vysvětluje.

"Ne nadarmo se říká ´třináct, Pánbůh při nás´," uvádí Silvan a poukazuje na fakt, že i na obrazech s ukřižováním Ježíše Krista právě třináctý obraz zaznamenává, jak je Ježíš sundáván z kříže: "Je to pro něj úleva, vysvobození."

Někteří lidé si mohli spojit tento "nešťastný den" například se ztrátou blízkého, ale i v takovém případě mohlo jít o vysvobození. "Všechno, co se v našem životě děje má význam a je ovlivněno naším myšlením a přáními."

"Pokud se budete celý den strachovat, že se něco zlého přihodí, pravděpodobně se to přihodí, protože danou myšlenku přitáhnete a dáte jí podobu. Zkuste se naopak zaměřit na to, že je to šťastný den, že vám přinese jenom dobro a úlevu," dodala paní Silvan.

Související obsah

Pokud pro vás pátek třináctého představuje smolný den, paní Silvan doporučuje jednoduchý rituál. Zapalte v pátek večer modrou svíčku a nechte ji hořet alespoň hodinu. Tou pošlete vše špatné z vašeho života pryč. "Alespoň deset minut si opakujte, že odesíláte negativitu a smůlu z života pryč a soustřeďte se na to, uvidíte, že to zabere."

Podle numeroložky numeroložky Lenky Suchardové bude říjnový pátek třináctého náročným dnem na sebeovládání. "Měli bychom si dát pozor na nerozvážná rozhodnutí. Celý den se bude odehrávat v hektickém tempu," vysvětluje.

"Ráno se dokonce můžete probudit dříve, dopoledne se můžete dostat snadno do konfliktu. Měli bychom být trpěliví a nevytvářet zbytečná dramata," tvrdí numeroložka.

Odpoledne bychom si podle ní měli dát pozor na naše finance a neutrácet příliš. Není vhodné uzavírat žádné obchodní transakce.

"Večer by se naopak měl nést v poklidném duchu a měli bychom si dopřát zasloužený odpočinek a klidně i něco navíc," dodala Suchardová.


ČTĚTE TAKÉ:

TAJEMNÝ PÁTEK TŘINÁCTÉHO: Co jste o děsivém dnu netušili?
Pátek třináctého: Proč se ho lidé bojí a co vás v ten den ochrání?

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz