Zahraničí

Takhle útočili na Kubě na americké diplomaty! Pusťte si ZÁZNAM

Takhle útočili na Kubě na americké diplomaty! Pusťte si ZÁZNAM
Zdroj: Profimedia

Kvůli záhadným útokům stáhly Spojené státy většinu svých diplomatů z ambasády na Kubě. V několika posledních měsících vykazovalo celkem 22 lidí vážné zdravotní problémy, jako je například ztráta sluchu. Agentura AP nyní zveřejnila část nahrávek přímo z ambasády, které odhalují, jak údajný sonický útok zní.

Američtí diplomaté na havanské ambasádě v posledních měsících začali vykazovat velmi vážné zdravotní problémy. Diplomatům se znenadání dělalo zle, cítili se malátní a trpěli hrozivými bolestmi hlavy, které doprovázel velmi nepříjemný zvuk, který lidé popisovali jako hlasitý hmyz, shrnuje symptomy portál Arstechnica.

Mnozí z postižených lidí trpí na ztrátu sluchu a musí používat naslouchátko. Agentura AP nyní zveřejnila záznam, který zachycuje zvuk, jemuž byli diplomaté vystaveni.

Někteří vypověděli, že neslyšeli téměř nic, jiní naopak vnímali celou variaci zvuků, velmi vysoký a nepříjemný zvuk, který je jen částí celého spektra, slyšeli téměř všichni. Zvuk se obvykle objevoval v pulsech, které trvali i několik minut v kuse.

Nahrávky analyzují zpravodajské a bezpečnostní agentury Spojených států, podle agentury AP ale zatím nebyly schopny určit, co je zdrojem záhadného zvuku. Kromě sonického útoku vyšetřovatelé nevylučují například nefunkční nahrávací zařízení.

Zde si můžete poslechnout záznam zvuku, kterému čelili diplomaté USA. Pozor! Zvuk je vysoký a stoupá, poslech může být velmi nepříjemný.

Havana se od jakéhokoliv zapojení do incidentu distancuje, Spojené státy ale kvůli zdravotním problémům stáhly většinu svých diplomatů s tím, že Kuba nedělá dost, aby zajistila jejich bezpečnost.

Související obsah

USA také vydaly varování před cestami na Kubu, i přes to, že se u žádné soukromé osoby ze Spojených států zdravotní problémy neobjevily.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz