Rokycany

Teta měla bít vlastní neteř. Zabila ji rána do hlavy, potvrdila policie

Teta měla bít vlastní neteř. Zabila ji rána do hlavy, potvrdila policie
Zdroj: Thinkstockphotos

Pitva dvouleté dívky z Rokycan, kterou měla utýrat její pěstounka, prokázala násilnou smrt. Žena byla dívenky teta a měla ji v příbuzenské pěstounské péči. V současné době je ve vazbě a hrozí jí trest až dvanáct let odnětí svobody.

"Pitva potvrdila, že příčinou smrti bylo poranění hlavy, více ukáže až další vyšetřování," potvrdila mluvčí policie z Rokycan Hana Kroftová. Dále uvedla, že případ prozatím nebyl právně překvalifikován.

Pěstounka skončila ve vazbě a je v tuto chvíli stále stíhána pro těžké ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby. Pokud se prokáže její vina, hrozí jí trest až dvanáct let odnětí svobody. Soud pěstounům odebral i druhé dítě.

Utýraná dívenka zemřela v nemocnici minulé úterý. Do nemocnice ji převezli záchranáři ve čtvrtek. Kvůli jejímu vážnému stavu byla přivolána policie.

Manželský pár měl od července letošního roku v péči dvě nezletilé děti (půl roku, dva roky). Pětadvacetiletá pěstounka měla týrat starší dítě.

Související obsah

Prozatím není známo, jakým způsobem měla žena holčičku týrat. Její stav byl po převozu do nemocnice velmi vážný. O život bojovala čtyři dny, následkům zranění však podlehla.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz