Knihovna

Knihovnice v Lounech se popraly! Obě skončily na neschopence

Knihovnice v Lounech se popraly! Obě skončily na neschopence
Zdroj: Profimedia

Policisté v Lounech řeší zvláštní spor. Dvě knihovnice se tady měly pohádat a porvat, až obě skončily v pracovní neschopnosti. Svědci konfliktu nejsou a pracovnice se obviňují navzájem.

Knihovna bývá oázou klidu a na tichu si dávají záležet hlavně tamní pracovnice. V Lounech to ale zřejmě neplatí. Právě dvě knihovnice se ve studovně minulou neděli nejdříve pohádaly a pak také popraly. Informoval o tom portál Deník.cz.

Do knihovny museli vyjet policisté, kteří celou věc stále vyšetřují. Jedna žena totiž na druhou podala trestní oznámení kvůli fyzickému napadení. Obě pracovnice skončily u lékaře, který jim vystavil neschopenku.

Každá z knihovnic popisuje konflikt jinak. "Přišla ke mně do kanceláře a nejprve slovně a pak i fyzicky mě napadla. Po útoku jsem kontaktovala policii a podala na ni trestní oznámení," citoval portál knihovnici V. K.

"Hádka byla vyvrcholením dlouhodobějšího sporu, který trvá asi 8 až 9 měsíců. Je pravda, že jsem kvůli jinému úkolu přišla do studovny a pak jsme se pohádaly, ale není pravda, že bych ji fyzicky napadla. Jen jsem ji odstrčila, když se ona snažila útočit na mě. Pak jsem se jí velmi bála a utekla jsem," uvedla pro portál M. L.

Související obsah

Kromě policie se o případ zajímá také ředitelka knihovny. Podle ní se incident odehrál za zavřenými dveřmi studovny a nikdo z návštěvníků si ničeho nevšiml, a tak nebude lehké zjistit, co se doopravdy stalo.

Podle informací Deníku se situací v knihovně několikrát zabývala i rada města. Podnět k tomu měla vždy podat zmíněná V. K., která si stěžovala na nedodržování zákoníku práce, mnoho přesčasů a další problémy. Radnice pokaždé zásah do dění v knihovně odmítla.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Píše se na Deník.cz