Ostrava

Mladá dívka v Ostravě podlehla meningokoku. Nebylo jí pomoci

Mladá dívka v Ostravě podlehla meningokoku. Nebylo jí pomoci
Zdroj: TN.cz

Osmnáctiletá dívka zemřela po onemocnění meningokokem v minulém týdnu ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Nemoc měla velmi rychlý průběh, pacientka zemřela do 24 hodin od projevu prvních příznaků.

Dívka nejprve navštívila svého lékaře, její stav se velmi rychle zhoršoval, a tak byla okamžitě převezena do Fakultní nemocnice v Ostravě.

"Nemoc měla u pacientky velmi rychlý spád, jak to u této nemoci bývá. Dívce prakticky nebylo pomoci," potvrdil tiskový mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

Meningokokové onemocnění je velmi zrádné. Především kvůli rychlému průběhu. Z počátku nemoc totiž vypadá neškodně a připomíná chřipku. Poté se začnou objevovat fleky na kůži a záhy nastává kolaps organismu.

Nemoc je velmi nebezpečná, a to zejména pokud propukne u dětí. Každý druhý případ končí smrtí. Nejvhodnější prevencí je očkování. V ČR je dostupná vakcína proti typu B, která se očkuje od dvou měsíců věku. Cena vakcíny je 3 400 korun a o její aplikaci musí rozhodnout lékař.

Související obsah

V Čechách jsou také k dispozici vakcíny, které chrání proti čtyřem kmenům meningokokových infekcí (A, C, W135, Y). Kromě vakcinace patří mezi preventivní opatření například dodržování zdravého životního stylu, eliminace stresu nebo kouření.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VZÁCNÝ PŘÍPAD: Holčičku (†2) kouslo klíště a za týden zemřela! O této nemoci ví málokdo

Meningokok – smrtelná nemoc postihující hlavně teenagery
Strašák jménem meningokok: 14 zásadních otázek, na které musíte znát odpověď!

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz