Politika

Který politik má nejhezčí ženu? Seznamte se s partnerkami lídrů

Který politik má nejhezčí ženu? Seznamte se s partnerkami lídrů
Zdroj: TN.cz

Lídry politických stran, které se po letošních volbách probojovaly do Sněmovny, vídáme v médiích pořád. Napadlo vás ale někdy, jaké na ně doma čekají partnerky? Podívali jsme se na zoubek současným i bývalým manželkám a milenkám předsedů devíti zvolených politických stran.

Monika Babišová (Andrej Babiš, hnutí ANO)

Druhá manželka Andreje Babiše Monika se narodila 14. června 1974. S Andrejem se seznámila v devadesátých letech, v té době byli oba zadaní. Ona pracovala jako sekretářka, on byl v té době obchodním ředitelem Petrimexu.

Přivydělávala si dokonce jako modelka. Na mole se potkala s takovými celebritami, jako je Alena Šeredová či Petra Minářová. V roce 1998 na přehlídce v Trojském zámečku si ji přišel prohlédnout třeba i Jaromír Jágr.

S Andrejem mají dvě děti - Vivien a Frederika. Monika si v roce 2013 změnila rodné příjmení Herodesová na Babišová, aby se celá rodina jmenovala stejně. Svatba se konala 29. července 2017, tedy 23 let poté, co se ti dva dali dohromady. Andrej přitom prý Moniku požádal o ruku celkem dvakrát, napoprvé ale na veselku nedošlo. Monika se živí jako interiérová designérka.


Lydie Franka Bartošová (Ivan Bartoš, Piráti)

S manželem Ivanem Bartošem se seznámili asi před pěti lety na jedné z akcí Pirátů. I Lydie je aktivní členkou této strany a v minulosti za Piráty dokonce kandidovala. Tehdy na kandidátce zaujala kolonkou povolání, do které vepsala "kněžka chaosu".

Než se seznámila s Bartošem, byla už jednou vdaná, z prvního manželství má dcera Amálku, kterou teď společně vychovávají. Ano si s předsedou Pirátů řekli symbolicky 17. listopadu 2015. Svatba se konala v husitském kostele sv. Václava na Zderaze. A svatebních hostů tehdy měli skutečně hodně, v lavicích kostela jich sedělo přes tři stovky, včetně kolegů z Pirátské strany.

Lydie se hodně věnuje feministickým otázkám a bojuje za rovná práva žen. V loňském roce například organizovala v Praze demonstraci proti zákazu potratů v Polsku. Pracuje jako knihovnice na Českém vysokém učení technickém.

Související obsah

Jana Fialová (Petr Fiala, ODS)

Manželka předsedy ODS žije i s jejich třemi dětmi v Brně. S Fialou se seznámili během listopadových demonstrací v roce 1989. "Bylo to vzájemné a spontánní," odpověděl na otázku kdo koho vlastně sbalil. Dnes už jsou spolu 25 let. "Máme stejný pohled na svět a to určitě přispívá k tomu, že nám to tak funguje," dodal. Pracuje jako bioložka a působí na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity.

Jana Bělobrádková (Pavel Bělobrádek, KDÚ-ČSL)

Manželka šéfa lidovců Jana je stejně jako její partner členkou KDU-ČSL. S Pavlem Bělobrádkem se brali před šesti lety a od té doby se jim narodily tři děti – Josef, Anežka a Marie.

Ona s dětmi žije v rodném Náchodě, zatímco její manžel bývá přes týden v Praze. Stěhovat se nechce, protože ve východních Čechách jí s péčí o děti mohou pomoct prarodiče. S mužem se vídá jen o víkendech. V současné době je na mateřské s nejmladší dcerkou.

Eva Gazdíková (Petr Gazdík, STAN)

Se svým manželem a zároveň předsedou hnutí Starostové a nezávislí má Eva Gazdíková hned čtyři děti - dcery Terezu (14), Barboru (13) a Alžbětu (10) a před třemi roky se jim narodil syn Martin. Kromě toho, že se věnuje velké rodině, je jejím velkým koníčkem také skauting. Oba dokonce byli skautskými vedoucími.

Související obsah

Ludmila Filipová (Vojtěch Filip, KSČM)

Předseda komunistů Vojtěch Filip je se svou manželkou už od roku 1979 a vychovali spolu dvě děti – syna a dceru. Své soukromí si ale přísně střeží.

Co o ní s jistotou víme je, že se živí jako stomatoložka. V Českých Budějovicích má vlastní zubní ordinaci. A jaká je lékařka? Podle pacientů velmi milá a s lidským přístupem.

Šárka Bednářová (Lubomír Zaorálek, ČSSD)

Vztah s Šárkou Bednářovou přiznal lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek spíš omylem. Když totiž v září na Znojemsku havaroval, novinářům řekl, že nejvíc se o něj staral jeho přítelkyně. Nakonec musel s pravdou ven.

O vztahu Zaorálka a bývalé moderátorky České televize se spekulovalo už dlouho, v roce 2002 si bližšího kontaktu Zaorálka a Bednářové všimlo i vedení veřejnoprávní televize a novinářku na několik měsíc stáhli z obrazovky. Výpověď pro nadbytečnost dostala v roce 2013.

V současnosti pracuje pro volební tým Lubomíra Zaorálka a částečný úvazek má také na Úřadu vlády v Sekci pro lidská práva.

Související obsah

Radka Kalousková (Miroslav Kalousek, TOP 09)

Stále ještě předseda TOP 09 Miroslav Kalousek svou manželku, se kterou se seznámil v roce 1984, před veřejností léta skrýval – nechtěl míchat svou profesi a osobní život. Jenže ještě než ji stihli lidé pořádně poznat, bývalý ministr financí se s ní rozvedl. Stalo se to v roce 2012. Z manželství vzešly dvě děti – Radka a Petr.

Kalouskova exmanželka pochází z Bechyně, už léta ale žije v Praze. Pracuje jako inženýrka chemie a je odbornou asistentkou v Ústavu polymerů na Vysoké školy chemicko-technologické. Žádnou oficiální partnerku Kalousek v tuto chvíli nemá, i když se o milenkách v minulosti už spekulovalo.

Související obsah

Monika Talašová (Tomio Okamura, SPD)

Krásnou mladou partnerku měl pět let po boku Tomio Okamura. V loňském roce se ale rozešli a šéf strany Svoboda a přímá demokracie od té doby přítelkyni nemá.

S tehdy devatenáctiletou Monikou se začal scházet v roce 2011. Ona tenkrát studovala na Vysoké škole ekonomické a sama ho oslovila. Psali si několik měsíců, než ji pozval na večeři. A byla ruka v rukávu.

Ačkoli spolu nikdy oficiálně nebydleli, trávili spolu každou volnou chvilku. Chodili spolu cvičit, na hodiny zpěvu a dokonce i na manikúru. Proč jim vztah nevyšel, nechtěl politik komentovat. Kráska, která loni v březnu získala inženýrský titul na Vysoké škole ekonomické v Praze, prý odjela studovat do Ameriky.

ČTĚTE TAKÉ:

Jiří Paroubek promluvil o strádání Petry Paroubkové: Žila v nechutném luxusu!

Žen v politice po volbách přibyde! Bude nás konečně více slyšet
Čeští politici nemají styl. Prohlídka jejich šatníků

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz