David Rath

Rath u soudu znovu útočil na soudce. Máte strach, vpálil mu!

Krajský soud v Praze ve středu už třetím dnem zasedal kvůli kauze středočeského exhejtmana Davida Ratha, kterou Nejvyšší soud nařídil znovu projednat a to i s dříve zamítnutými klíčovými důkazy - odposlechy. Rath už v pondělí a úterý hovořil více než deset hodin a jeho monolog a urážky musel soudce Robert Pacovský poslouchat i dnes.

Nové projednání kauzy Rath se zdá být nekonečné. Místo toho, aby se řešily okolnosti skandálu zahrnujícího krabici od vína plnou peněz a manipulace se stavebními a nemocničními zakázkami, poslouchá soudce Robert Pacovský stížnosti na svou osobu.


Ve středu David Rath soudci mimo jjiné "vpálil", že má strach a že další jednací dny už nemá čím vyplnit a že rozsudek už má napsaný předem. Jednání nakonec skončilo výrazně dříve, než v předchozích dnech, už kolem poledne. 

Podle Ratha je soudce podjatý a chtěl by proto i jeho výměnu. Už v pondělí kvůli tomu exhejtman podal námitku, kterou zdůvodňoval nejprve čtyři a druhý den dokonce téměř sedm hodin! Co soudci vyčítá a co mu nejvíc vadí, se dočtete zde:

Rath mimo jiné uvedl, že výrok Nejvyššího soudu je pouze akademický a soud by se podle něj měl řídit usnesením vrchního soudu. "Vy jste v pasti, pokud byste se ztotožnil s rozhodnutím vrchního soudu, vystavíte se útoku ze strany ministerstva spravedlnosti a prezidenta republiky. Ať rozhodnete, jak rozhodnete, jste vystaven riziku kárné žaloby. To je důvod, proč byste se měl vyloučit," pronesl.

Při své řeči Rath parafrázoval i slova z románu Osudy dobrého vojáka Švejka, téměř na konci úterního líčení předal soudci Pacovskému deset tisíc korun za náklady řízení. Pacovský peníze odmítl s tím, že už je Rath v minulosti věnoval dobročinné organizaci. Nakonec soudce prohlásil, že je uloží do úschovy krajského soudu.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz