Fena

Uvázané fence Rosí zarostl provaz do masa. Víme, jak se jí teď daří

Štáb televize Nova skoro po pěti letech zjišťoval, jak se daří fence Rosí, jejíž příběh kdysi šokoval nejen milovníky psů. Někdo ji vyhodil u Rosic na Chrudimsku s lanem okolo krku, které jí zarostlo hluboko do masa. Lidé pro ni tehdy během pár dnů vybrali tři čtvrtě milionu korun.

Na tenhle příběh málokdo zapomněl. O to radostnější je současná proměna v huňáče, který proběhne každou kaluží. Rosí žije, nebere žádné léky a dnes ji majitelé spíš musí krotit, aby se nepřejídala. Šance na kvalitní život přitom tehdy byla minimální.

Lano bylo zarostlé hluboko do kůže. Ani veterinářka v březnu 2013 netušila, jak operace skončí.

Následná léčba stála desetitisíce korun, a tak útulek vyhlásil sbírku. A peníze přibývaly. Rosí neměla v životě ani boudu a najednou si mohla koupit garsonku. Tisíc pět set lidí poslalo tři čtvrtě milionu korun.

Související obsah

Po pěti měsících fenka opustila útulek a nastěhovala se k majiteli do Kladiny na Pardubicku. Majitelé fence dnes řeknou kromě Rosí občas i Rozárka. Kvůli nemocnému krku jí jídlo namáčeli. Zvykla si na to a teď to stále vyžaduje. Dřív byla vděčná za jakékoli sousto, dnes už si vybírá. A její nejoblíbenější zálibou je hledání krtků.

Šťastný konec příběhu má jednu vadu na kráse. Člověka, který ji takovou bolest způsobil, policie dodnes nedopadla.

pez, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz