Havlíčkův Brod

Muž ubodal kamaráda. Soud uznal dočasnou nepříčetnost a pustil ho

Bývalý voják, který loni v únoru podle obžaloby v jedné z havlíčkobrodských firem ubodal kolegu, trpěl v době útoku akutní psychotickou poruchou a za svůj čin není zodpovědný. Rozhodl o tom soud v Havlíčkově Brodě na základě nového znaleckého posudku. Protože u něj psychické problémy už pominuly, změní se mu časem ústavní léčba na ambulantní.

Svého 21ti-letého kolegu loni v únoru během noční služby v jednom havlíčkobrodském podniku ubodal, zasadil mu desítky bodno-řezných ran a pak jakoby nic odjel v klidu domů.

Teď soud v Havlíčkově Brodě rozhodl o tom, že bývalý voják byl v době útoku nepříčetný a není tedy za svůj čin odpovědný. Podle znaleckého posudku z Ústřední vojenské nemocnice v Praze se u něj projevila přechodná akutní psychotická porucha. Teď už je tento muž, který stále po bývá v havlíčkobrodské psychiatrické nemocnici, podle lékařů v pořádku.

Související obsah

I proto soud rozhodl, že mu bude možné postupně uvolňovat jeho režim. Bude dostávat utěšující injekcemi a postupně bude chodit na společné vycházky, zároveň bude pod stálým dohledem lékařů.
 

Po několikaměsíčním pozorování pak bude moci požádat o změnu léčby z ústavní na ambulantní. To by znamenalo, že by pouze docházel na kontroly, jinak by byl na svobodě.

kik, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Havlíčkův Brod

Důležité Události

Píše se na Deník.cz