Lunchmeat

Pozor! Lunchmeat obsahuje mnohem méně masa, než by měl!

Pozor! Lunchmeat obsahuje mnohem méně masa, než by měl!
Zdroj: SZPI

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) objevili v obchodě v Praze lunchmeat, který obsahoval mnohem méně masa, než pro tento typ masové konzervy určuje zákon. Do oběhu přitom šly desetitisíce balení.

"Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z trhu závažným způsobem falšovanou potravinu CANNED PORK LUNCHEON MEAT, LUNCH MEAT Ma Ling, Vepřový lunch, Hmotnost: 340 g. hotové jídlo – vhodné pro přímou spotřebu, minimální trvanlivost 29.10.2017, šarže: LP-5 EJ29-1, výrobce: Shanghai Maling (czech) a.s., 417 57 Hrobčice 93, Česká republika," vysvětlil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Důvod je jednoduchý - podle platných zákonů totiž konzerva označená jako takzvaný luncheon meat musí obsahovat minimálně 70 procent masa.

To přitom zmíněná konzerva neslibuje ani na etiketě - výrobce deklaruje celkem šedesát procent masa, čtvrtina z tohoto množství je navíc strojně oddělená.

Související obsah

Rozbor v laboratoři navíc ukázal, že lhala i etiketa. "Skutečný obsah masa v konzervě rozbor stanovil na pouze 42,6% hmotnosti výrobku. Inspektoři SZPI falšovanou potravinu podrobili kontrole v pobočce sítě prodejen Norma. v Praze," doplnil Kopřiva.

Inspektoři později zjistili, že do oběhu šlo celkem 52 800 kozerv ze závadné šarže. Úřad už zahájil řízení o uložení pokuty.


pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz