Nehoda

Dodávka s osmi lidmi vletěla pod kamion. Jeden člověk zemřel

Dodávka s osmi lidmi vletěla pod kamion. Jeden člověk zemřel
Zdroj: HZS Pardubického kraje

K vážné dopravní nehodě došlo krátce před půl šestou na silnici I. třídy číslo 35 mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí. Za Vysokým Mýtem se čelně srazila dodávka s kamionem. Jeden člověk zemřel, další utrpěli vážná zranění.

Nehoda se stala na silnici I/35 u autodromu za Vysokým Mýtem směrem na Litomyšl. Dodávka jela od Svitav, kamion od Vysokého Mýta. Ze zatím nezjištěných příčin se čelně srazily.

"Jednalo se o střet dodávky s kamionem. V dodávce cestovalo osm osob. Čtyři osoby byly mimo vozidlo, jedna osoba po odstřižení dveří z dodávky vystoupila, dvě osoby byly zaklíněné a museli je vyprostit hasiči," uvedla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Řidič dodávky nehodu nepřežil. Hasiči vyprošťovali tělo z vraku desítky minut. Řidič kamionu utrpěl lehké zranění. Dechová zkouška u něj vyšla s negativním výsledkem.

Záchranáři nasadili vrtulníky z Hradce Králové a z Olomouce. Policisté museli vytížený tah z východních Čech na Moravu uzavřít a dopravu odkláněli po objízdných trasách. Vzhledem k velkému vytížení silnice I/35 doprava kolabovala.

Související obsah

Proč k tragické nehodě došlo, budou policisté vyšetřovat. Silnice I/35 je ovšem přetížená a tragické nehody tu jsou takřka na denním pořádku. Řidiči i obyvatelé obcí, kterými vytížená komunikace prochází, čekají jako na smilování na to, až Královéhradecko a Olomoucko konečně propojí dálnice D35.
 

Hromadná nehoda na D7

K vážné nehodě došlo v podvečer také na dálnici D7 u Prahy. Na 3. km ve směru na Prahu se srazila dvě osobní vozidla s kamionem. Dva lidé se těžce zranili. Záchranáři kvůli tomu nasadili vrtulník.

"Provedli jsme zajištění místa nehody, protipožární opatření a posyp vozovky sorbentem," řekl TV Nova velitel zásahu Petr Brožek. Dálnice byla ve směru na Prahu kvůli vyšetřování nehody a odstraňování následků zcela uzavřená.


vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz