Brno

Školáci popíjeli v parku alkohol. Musela je odvézt záchranka

Tři opilé školáky našli včera večer v parku brněnští strážníci. Dva třináctiletí chlapci a stejně stará dívka tam alkoholem zřejmě slavili podzimní prázdniny. Z vypitého rumu jim ale bylo tak špatně, že je sanitka musela odvézt do nemocnice.

Při dechové zkoušce jim hlídka naměřila od osmi desetin do jednoho a půl promile alkoholu. Případ teď řeší policie.

Trojici opilých nezletilců přistihli strážníci v parku v Brně-Líšni. Dva třináctiletí chlapci a jejich stejně stará kamarádka tam seděli na lavičce a popíjeli tvrdý alkohol.

Údajně vypili rum, čemuž odpovídala i dechová zkouška, při které nadýchali od 0,8 po 1,4 promile. Alkoholem si navíc přivodili značné zdravotní potíže.Strážníci přivolali sanitku, která je převezla do nemocnice. Případem se bude zabývat Policie ČR.

Policisté budou mimo jiné zjišťovat, kde školáci k rumu přišli. Tento případ přitom není v Brně ojedinělý. Předloni v září našli strážníci dvanáctiletého opilého školáka, který se potácel po ulici a kvůli vypitému alkoholu sotva mluvil. Hlídce se přiznal, že vypil láhev vodky.

Související obsah

Tomu odpovídala i naměřená dvě promile. Chlapec tehdy skončil na oddělení ARO v dětské nemocnici. Kontroly nezletilých na ulicích a v parcích jsou proto na místě.

Strážníci tyto kontroly provádějí častěji i v období prázdnin, kdy mnozí žáci a studenti oslavují i alkoholem.

kik, Ondřej Požár, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz