Elektřina

Orkán udeřil, bez elektřiny jsou už statisíce českých domácností!

Vichřice a orkán Herwart si od nedělního rána vybírají vysokou cenu na elektrické rozvodné síti napříč Českem. ČEZ řeší stovky poruch, stovky tisíc domácností se kvůli tomu musejí obejít bez elektřiny.

Stav rozvodné sítě se kvůli větru stále zhoršuje - ČEZ před devátou hodinou ráno vyhlásil kvůli obřímu množství poruch kalamitní stav pro Karlovarský, Královehradecký, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský a Ústecký kraj. Celkem jsou bez elektřiny už stovky tisíc domácností.

"Dispečink ČEZ Distribuce eviduje v souvislosti se silnou vichřicí na svém zásobovacím území stovky poruch na vedení vysokého napětí a nízkého napětí. Poruchy evidujeme v deseti krajích," informovala před nedělní osmou hodinou ráno mluvčí energetického gigantu Soňa Holingerová.


Nejhorší situace podle ní panuje v Královéhradeckém, Ústeckém, Libereckém a také Středočeském kraji. Klid je naopak na severní a střední Moravě. Alespoň prozatím.

"Bez elektřiny jsou v současné době desítky tisíc domácností. V terénu máme poruchové čety, které se snaží poruchy opravit. Nejčastější příčinou výpadků je pád stromů a větví do vedení a ulomené izolátory," doplnila Holingerová.Dispečinky, call centra i terénní technici pracují v posílených směnách. Pokud se porucha týká i vaší domácnosti, můžete ji oznámit na bezplatnou linku 800 850 860.

V Chocni strhl padající strom elektrické vedení

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠÍLENÉ VIDEO: Muž se na Floridě snaží změřit rychlost hurikánu Irma! Zvítězí nad mocným živlem?

Ženu zvedl silný vítr, odnesl a praštil s ní o zem. Podívejte se na video!

pez, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz