Nevěra

"Nevěra je zdravá," tvrdí expertka! Prý zlepšuje vztah a posiluje pouto

"Nevěra je zdravá," tvrdí expertka! Prý zlepšuje vztah a posiluje pouto
Zdroj: Thinkstockphotos

Nevěra nemusí být vždy špatná. Podle psycholožky a odbornice na vztahy může být podvádění zdravé. A hlavně - nemusí vždy znamenat rozvod, naopak často pouto mezi manželi posílí.

Pro mnoho lidí je nevěra ve vztahu jasným důvodem k rozchodu. Odbornice na sex a vztahy Esther Perelová ale tvrdí, že to je hloupost. Podvádění nemusí vztah ukončit, naopak ho může dokonce posílit. "Některé aférky končí rozchodem, jiné usmířením," řekla Perelová podle portálu Daily Mail.

Nevěru prý neobhajuje, pouze tvrdí, že páry nemohou být podle tohoto měřítka označovány za "špatné" nebo "dobré". "Lidé by se sami měli rozhodnout, co se vztahem udělají. Tlačit někoho k rozvodu a myslet si, že je to jediné řešení, je nesmysl," myslí si psycholožka.

Související obsah

Občasný sex mimo manželství může podle ní vztah mezi partnery zlepšit. "Někdy může být vztah silnější, upřímnější a hlubší než ten, který existoval předtím, protože lidé se konečně mohou posunout," vysvětlila Perelová.

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Je vám partner NEVĚRNÝ? Náš test odhalí pravdu!
Co vše je nevěra: Představujeme OSM základních typů!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nevěra

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz