Krádež

Auto nemělo rozsvícená světla, policie díky tomu chytla zloděje!

Pětatřicetiletý muž z Kostelce nad Orlicí je obviněn z krádeží a za mřížemi může strávit až několik let. Podle policistů jde o recidivistu, v jehož autě našli kradenou babetu. Před policisty utekl, ale dopadli ho po dvou dnech.

Dva muži minulý týden projížděli Hradcem Králové, auto ale nemělo rozsvícená světla. Toho si všimla policejní hlídka, která začala řidiče pronásledovat a dala mu pokyn k zastavení. Místo toho ale začalo auto ujíždět a v ulici Zborovská náhle zastavilo.

"Řidič z auta vyskočil a než policisté stačili své vozidlo zastavit, muž utekl do přilehlého lesíku. V autě zůstal spolujezdec a v kufru motorka Jawa Babeta," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Policie pak zjistila, že jde o kradenou babetu z Vamberku.

Uprchlého řidiče zadrželi policisté po dvou dnech v Kostelci nad Orlicí. Zjistili navíc, že se dopustil už několika krádeží - v Týništi nad Orlicí v polovině října odcizil elektrokolo a mobil. Muž se ke krádežím přiznal.

Související obsah

"Z evidencí dále zjistili, že muž byl na konci letošního února odsouzen za trestné činy krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí k 300 hodinám prospěšných prací a k tříletému zákazu řízení, který s ohledem na předchozí tresty by měl vypršet až v roce 2026," doplnila Kormošová.

Za nejnovější krádeže hrozí 35letému muži až tříleté vězení. Babetu vrátili policisté majiteli, elektrokolo ale už pachatel prodal a peníze použil "pro vlastní potřebu".

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz