útok

Pod koly dodávky zemřelo pět kamarádů! Přiletěli na sraz školy

Pod koly dodávky zemřelo pět kamarádů! Přiletěli na sraz školy
Zdroj: facebook

New York se chystal na oslavy svátku Halloween, klidné odpoledne se ale změnilo v horor. Na stezku pro pěší a cyklisty na Manhattanu vjela dodávka a pod jejími koly zemřelo osm lidí. Mezi oběťmi je také pět přátel, kteří měli v New Yorku sraz z vysoké školy.

Skupina devíti přátel z Argentiny přiletěla do Spojených států, kde v současnosti jejich kamarád žije. Do New Yorku přiletěli na sraz spolužáků z vysoké školy. V úterý odpoledne si půjčili kola a vydali se na projížďku po americké metropoli, píše portál Daily Mail.

Pět z nich - Ariel Erlij, Hernán Diego Mendoza, Diego Enrique Angelini, Alejandro Damián Pagnucco a Hernán Ferruchi zemřeli pod koly dodávky, kterou terorista vjel na cyklistickou stezku. Martin Ludovico Marro, kterého skupina navštěvovala, bojuje v nemocnici o život.

"Snažíme se vymyslet, co dělat dál - především s ohledem na jejich rodiny. Jsou naprosto zdrcení, navíc tak daleko od svých blízkých. Neví, co dělat. Jsou pořád v šoku, protože tomu nemohou uvěřit," uvedl argentinský velvyslanec v USA Mateo Estrémé.

Osmačtyřicetiletý Ariel pracoval v ocelářské společnosti a dvěma přátelům výlet do New Yorku zaplatil. Nechtěl, aby na oslavě se spolužáky chyběli. Alejandro Pagnucco zase jen chvíli před tragédií sdílel na sociální síti svou fotografii z New Yorku.

"Byl to skvělý člověk, vždy se choval slušně. Jsi navždy náš přítel a budeš nám chybět. Odpočívej v pokoji," napsal na facebook jeden z Alejandrových známých. Všichni přátelé absolvovali před třiceti lety na technické univerzitě v argentinském Rosariu.

Mezi oběťmi je také mladá Belgičanka, která New York navštívila s matkou a sestrou. Její jméno ale belgická vláda nezveřejnila. Úřady zatím neidentifikovaly ani poslední dvě oběti. Počet zraněných se vystoupal na 15, jsou mezi nimi i dvě děti a dva zaměstnanci školy, do jejíž autobusu dodávka narazila.

Devětadvacetiletý Sayfull Saipov v pronajatém pick-upu vjel v úterý odpoledne místního času na stezku pro pěší a cyklisty, vedoucí podél manhattanské magistrály. Ujel asi kilometr, než narazil do autobusu. Zabil osm lidí, dalších 15 zranil. Policisté ho postřelili, měl by ale přežít.


 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu útok

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz