Domácí

Veletrh Poslední cesta: Už máte vybranou rakev? Tyto jsou v módě

Na výstavišti v Lysé nad Labem probíhá poněkud netradiční veletrh. Jedná se o mezinárodní veletrh pohřebnictví a důstojného umírání. Ač se to někomu může zdát morbidní, tento opomíjený obor si svou pozornost bezpochyby zaslouží. Koneckonců týká se nás všech.

Nápad na tento netradiční veletrh vznikl v hlavách zaměstnanců výstaviště v Lysé nad Labem: "Chceme být originální a nechceme krást témata tak jako to činí ostatní výstaviště v republice," vysvětluje nápad ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

Podle pořadatelů je tento veletrh akcí pro lidi, kteří se nebojí mluvit o smrti. Za oba dva dny pak očekávají, že ho navštíví na pět tisíc lidí. "Lidé zde najdou veškeré potřeby a pomůcky, které jsou spojené se smrtí, ale i s umíráním. To je velmi důležité téma," popisuje Ondřej Matouš.

Zajímavými trendy v pohřebnictví, které jsou na veletrhu prezentovány, jsou například skleněné náhrobky nebo moderní designové rakve. A jak je u správného veletrhu zvykem, nechybí ani doprovodný program. Ten se skládá z řady přednášek a diskuzí.

Související obsah

K vidění je toho ale mnohem více. Například samotnému řediteli výstaviště se kromě celkového uspořádání veletrhu nejvíce líbí aranže, které jsou spojeny s různými typy pohřbů. Ty jsou vystaveny v šesti samostatných kójích a najdeme mezi nimi například pohřební výzdobu pro motocyklistu nebo cestovatele. Veletrh s příznačným názvem Poslední cesta probíhá od pátku 3. listopadu do soboty 4. listopadu. Navštívit ho můžete od devíti do sedmnácti hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz