Soud

Soud potrestal majitele sauny, ve které tragicky zemřely dvě ženy!

Okresní soud v Jičíně potrestal majitele podomácku postavené sauny, ve které letos v dubnu zemřely dvě ženy poté, co se jim ulomila klika u dveří. Za usmrcení z nedbalosti mu hrozily tři roky vězení.

Soud zatím verdikt nezveřejnil, protože stále ještě není pravomocný. Rozsudek ale vynesl trestním příkazem, obžalovaný tedy může dostat maximálně podmínku či peněžitý trest.

Trestní příkaz se používá v případě zcela jasných důkazů, kdy není třeba provádět hlavní líčení. Původně majiteli sauny, ve které na jaře zemřely dvě ženy, přitom hrozily až tři roky za mřížemi.

Související obsah

Matka s dcerou z Mladoboleslavska relaxovaly v sauně u svých známých v zahrádkářské kolonii. Ulomila se jim ale klika u dveří a už se nedostaly živé ven. Státní zástupce případ kvalifikoval jako usmrcení z nedbalosti a v říjnu obžaloval majitele podomácku postavené sauny.

Jedním z důkazů byl znalecký posudek, který zkoumal konstrukci sauny. Státní zástupce i obžalovaný mají nyní osmidenní lhůtu na podání odporu, či odvolání proti trestnímu příkazu. Teprve poté soud trest zveřejní. Pokud by s tím však jedna ze stran nesouhlasila, otevřelo by se klasické hlavní líčení.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz