Zahraničí

Lidé jsou znechuceni z výstavy v metru. Oslavuje menstruaci!

Lidé jsou znechuceni z výstavy v metru. Oslavuje menstruaci!
Zdroj: Instagram

Ve Stockholmu začala výstava, která propaguje pozitivní přístup žen k menstruaci. Koná se ale v areálu metra, což vadí některým cestujícím.

Ve stanici metra Slussen, která slouží současně jako galerie, vystavují různí umělci. Liv Strömquistová (39) nakreslila obrazy menstruujících žen. Malířka si často vybírá témata, která jsou ve společnosti tabu. O výstavě napsal deník The Guardian.

Obrazy dvou bruslících žen, které menstruují, byly pro mnohé příliš velké sousto. Autorka obrazů v rozhovoru přiznala, že počítala i s negativními reakcemi. Je ale vděčná, že otevřela téma, o kterém se moc nemluví. O obrazech se nyní píše v médiích po celém světě.

Pspvek sdlen Nina (@nienermelange),

Lidé také sdílí své názory na sociálních sítích. Ty jsou ale často negativní. "Nechtěla jsem vysvětlovat své čtyřleté dceři, co červený flek v rozkroku znamená," napsala naštvaná žena. Někteří obrazy označují za "nechutné".

Liv Strmquist

Pspvek sdlen Kristina Schmid (@annakristina_schmid),"Umělecká tvorba vzdává hold lidskému tělu ve všech jeho podobách a projevech," řekla webu The Local Martina Viklundová, tisková mluvčí stockholmské dopravní společnosti, podle které by nikdy neměl být obsah vystavovaných žen urážlivý.
 

Související obsah

Liv Strömquistová, která se mimo malířství věnuje i kreslení satirických komiksů, má v oblibě feministická témata. Vydala i knihu s názvem Kunskapens frukt, v překladu Ovoce znalostí, ve které se také věnuje ženské menstruaci.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz