Zahraničí

Vdovec se rozhodl splnit přání své ženy. Toužila stát se matkou

Vdovec se rozhodl splnit přání své ženy. Toužila stát se matkou
Zdroj: facebook

Jake Coates musel říct poslední sbohem své milované ženě pouze osmnáct měsíců po svatbě. Emmy zemřela na rakovinu štítné žlázy. Jejím největším přáním vždy bylo prožít mateřství, což už si ale nestihla splnit...

"Mít kousek Emmy u sebe, bude pro mě ten nejkrásnější dar," řekl zdrcený Jake. Dobře vím, jak si přála stát se matkou," dodal. Než zemřela, lékař vytvořil devět embryí z vajíček Emmy a spermatu jejího muže.

Mladá žena věřila, že se stane matkou. Lékař jedno vajíčko Emmy úspěšně aplikoval, krátce poté ale nemoci podlehla. Po její tragické smrti však lékař oznámil rodině, že se jednalo o mimoděložní těhotenství, takže by dítě stejně nepřežilo. "Musím říct, že mě to možná trochu uklidnilo. Pokud je nebe, tak si tam naše nenarozené dítě vzala sebou," popsal zdrcený muž.

Liz Beggová, která byla její kamarádkou na střední škole, se sama ozvala, že by její embryo odnosila. Lékař ho mladé ženě aplikuje ještě tento měsíc. Jake doufá, že tak bude mít "kousek" milované manželky u sebe. Zároveň splní její sen o dítěti aspoň částečně.

Související obsah

"Věřím, že Emmy tam někde je a dohlíží na mě. Je to jeden z důvodů, proč tak moc chci, aby na mě byla hrdá," popsal. Pár měl svatbu loni v září. Emmy zemřela letos v červnu ve věku 31 let.

V den, který měl být jejich prvním výročím svatby, napsal na sociální síť. "Za náš vztah snad nebyl den, kdy bych se neštípl do ruky. Pořád jsem nevěřil, jak někdo tak úžasný, jako byla ona, se mnou může být," napsal.

"Jsem moc vděčný za každý den, co jsem s tebou mohl prožít," napsal své mrtvé ženě. Pár se do sebe zamiloval už v 16 letech, ale rozešli se, když šli na univerzitu každý jinam. Byli ale stále v kontaktu. I o několik let později, když Jake odcestoval do Austrálie, kde měl praxi jako lékař a Emmy pracovala v Anglii jako učitelka.

Později si k sobě opět začali hledat cestu jako partneři. Jejich vztah fungoval i na dálku a začali plánovat společnou budoucnost v Anglii. Přišla ale zdrcující zpráva. Emmy byla jednou z 300 pacientů, kteří byli v Británii diagnostikováni s méně běžnou formou rakoviny, rakoviny štítné žlázy. Tragická zpráva jejich plány ale nezničila. Splnili si sen o svatbě a znovu je rozdělila až smrt.

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Vytouženého muže mi sebrala smrt!
Jak se vyrovnat se smrtí blízkého? Rady pro dospělé i pro ty nejmenší

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz