Mirek Topolánek

Topolánek sehnal potřebný počet podpisů. Bude se ucházet o Hrad

Topolánek sehnal potřebný počet podpisů. Bude se ucházet o Hrad
Zdroj: Profimedia

Mirku Topolánkovi se podařilo sehnat deset senátorských podpisů, které jsou potřebné pro kandidaturu na prezidenta. V lednu se tak může ucházet o Hrad. S informací přišel web Aktuálně.cz

Svůj úmysl kandidovat potvrdil bývalý premiér a expředseda ODS Mirek Topolánek v neděli. "Já jsem se v úterý, možná emotivně, protože rozumem bych to nikdy neudělal, rozhodl, že budu kandidovat na prezidenta a začal jsem shánět podpisy. To rozhodnutí u mě osobně dávno padlo," řekl Topolánek Blesk.cz.

A podle Aktuálně.cz už potřebné podpisy má. O tom, že by měl být prezidentem, se mu podařilo přesvědčit desítku senátorů z různých klubů. Jako desátý měl kandidaturu podepsat senátor za ODS Tomáš Grulich.

Mezi těmi, kdo Topolánkovu kandidaturu podepsali, je i nestraník Zdeněk Nytra. Ten podepsal kandidaturu i svému senátorskému kolegovi Jaroslavu Kuberovi, který se ale o prezidentský post nakonec ucházet nebude.

Někteří oslovení senátoři prý Topolánka odmítli. Například Janu Horníkovi (STAN) vadí, že Topolánek během své vlády praktikoval klientelismus a toleroval korupční jednání politiků. Senátory za ANO podle dostupných informací Topolánek neoslovil.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz