Domácí

Bratrovražda v Počátkách: Matka poprvé promluvila o smrti dvojčat

Sedmadvacetiletý muž z Počátek na Pelhřimovsku, který před týdnem jako jediný ze tří bratrů přežil útok svého čtvrtého o rok mladšího sourozence už je z nemocnice v domácím léčení. Dva bratry útočník ubodal. Rodina se z této mimořádně trýznivé tragédie stále nevzpamatovala. Štáb TV Nova v pondělí s matkou sourozenců mluvil.

"Není to možný," nechce matka stále uvěřit tomu, co se stalo. O dva syny navždy přišla. Třetímu, který je ubodal, hrozí dlouhé vězení. Její asi jedinou radostí je, že čtvrtého syna, který útok přežil, už propustili domů z nemocnice.

Na otázku, jak je na tom její třetí syn, odpověděla matka v krátkosti: "V podstatě dobře." Nejstarší syn z krvavého pekla stihl utéct. Zraněný doklopýtal k 200 metrů vzdálené hasičské stanici. Odtud zavolal pomoc a zkolaboval. O tom, co se v domě stalo, nechce mluvit on ani jeho matka.

Z domu hrůzy se už rodina odstěhovala. Zpátky se sem vrátit nechce. Týden starou tragédii připomínají už jen svíčky u dveří, policejní pásky zmizely, členové rodiny si v domě byli pro některé věci.

Podle informací TV Nova hrála osudný večer dvojčata počítačové hry. Bratr na ně zaútočil bezdůvodně a nezvykle brutálně. Oběma zasadil nožem až 100 ran.

K celému případu se útočník odmítl jakkoliv vyjádřit, teď sedí ve vazbě. Podle sousedů to byl psychicky narušený podivín se sklonem k užívání drog.

Související obsah

"My se zaměříme, zda byl někde léčen s chorobou duševní nebo jakoukoliv jinou," vysvětlil postup policie vedoucí kriminalista Pavel Kubiš. Znalci zjišťují i to, jestli byl v době útoku příčetný. Za dvojnásobnou vraždu a pokus o další mu hrozí až výjimečný trest.
 

David Pik/klma, tn.cz / TV Nova

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz